Dr. Ayfer Aydın

AWT Lazer ile Zayıflama ve Selülit Tedavisi

AWT (Akustik Şok Dalga Terapisi)

 

AWT LAZER İLE ZAYIFLAMA VE SELLÜLİT TEDAVİSİ

AWT yani akustik dalga tedavisi FDA onaylı yöntem şimdiye kadar bilinen kozmetik ve klinik uygulamalardan farklı. AWT acısız, iğnesiz, ameliyatsız kalıcı çözüm sunuyor., akustik dalga terapisidir. Zayıflamadaki temel etki mekanizması akustik ses dalgalarıdır. Bu ses dalgaları deri altındaki dirençli sıkışmış kümelenmiş yağ dokularını hedef alır ve bu hareketsiz yağ kümelerini parçalar. Bu teknikte yağlar liposuction işlemindeki gibi birden bire deri altından alınmadığı için deride sarkma meydana gelmez. Aksine awt etkisi ile kollajen ve elastin liflerinin oluşturduğu ağ desteklenir ve işlem sonrasında belirgin sıkılaşma elde edilir. Zayıflarken korkulan sarkarmıyAWTım acaba sorusu awt için geçerli değil; aksine diyet yapmış zayıflamış hastalarda sadece sıkılşma için bile awt uygulanır.  Yani awt aynı zamanda bir sıkılaşma tedavisidir. Zayıflatırken aynı zamanda deriyi sıkılaştıran dirileştiren gençleştiren çok güvenli bir tedavi yöntemidir. 

 

AWT HANGI DURUMLARDA ETKI EDIYOR?

AWT ile 3 yönlü etki görülür.
1-Selülitlerin giderilmesi
2- Bölgesel yağ fazlalıklarından kurtulma
3-Sıkılaştırma, toparlama, cilt gevşekliği sorununun çözümü

” Yani bir cihazla pek çok sorun aynı seansta çözümleniyor.”

 

BÖLGESEL ZAYIFLAMA VE SELLÜLİT TEDAVİSİ İÇİN NEDEN AWT?

Bölgesel zayıflama ve selülit tedavisi için  günümüzde çok sayıda tedavi yöntemi var. Aslında hepsinin mutlaka faydaları vardır.   Biz neden AWT tercih ettik?  AWT , sonuç alınması için gerekli olan  deri, deri altı doku ve kas tabakasına kadar etki ederek tam kat aktivasyon sağlar. 

İnatçı hareketsiz yağ dokuları üzerinde çok etkili ve esas tercih etme sebebimiz zayıflatırken sıkılaştırması ; hatta tek başına sıkılaşma tedavisinde kullanılabilmesidir. 

AWT Lazer Güçlü Ses Dalgaları kas dokusuna kadar ulaştığı için Popo Dikleştirme ve Sarkmış Gıdı Tedavisinde de başarı ile kullanmaktayız.

 

AWT KULLANIM ALANLARI NELERDİR

1) Bölgesel incelme

2) Selülit tedavisi

3) Bölgesel sıkılaştırma

4) Liposuction sonrası oluşan bölgesel yağlanma girintiliş çıkıntıların düzeltilmesi

5) Popo Dikleştirme

6)Gıdı Tedavisi

 

 

AWT İLE BÖLGESEL ZAYIFLAMA VE SELLÜLİT TEDAVİSİ KİMLERE UYGULANIR

Bölgesel incelme yada bölgesel sıkılaşma  tedavisinde kullanılan AWT uygulamasında  herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. Erken yaş gruplarında genellikle selülit ve bölgesel incelmede kullanılırken, ileri yaş gruplarında deride meydana gelen sarkmaların tedavisinde kullanılmaktadır

 

AWT UYGULAMASI ÖZELLİKLE HANGİ BÖLGELERE YAPILIR ?

-AWT ile bölgesel incelme tedavisi,  karın, kol, bacak, basen ve sırt gibi lokal yağlanmanın görüldüğü tüm vücut kısımlarına uygulanır.

-Özellikle boyun altı- Gıdı bölgesi tedavisnde çok etkilidir. Bu bölgedeki yağlanmayı azaltırken çok belirgin şekilde sarkmayı düzelterek sıkılşma sağlar. 

– Selülit tedavisinde, selülitin en sık izlendiği kalça,bacak içi ve dışı,kollar ve sellülitin görüldüğü tüm vücut bölgelerine uygulanabilir. 

-Popo Dikleştirmede de oldukça başarılı sonuçlar almaktayız. 

 

AWT NASIL UYGULANIR?

AWT ile selülit tedavisi kişiye göre değişmekle birlikte genellikle haftada 1 ya da2 seans olmak koşulu ile 3-4 hafta toplam 6-10 seansta tamamlanabilir. Seanslar ortalama 20-60 dakika sürer, öğlen arası uygulaması olarak nitelendirebileceğimiz bu tedavi ile kişi günlük yaşamından geri kalmaz.İstenilen sonuçlar,dokuların kendini yenileme sürecine bağlı olarak 1-6 ay sonra gözlemlenir.Tedavi sonrası etkinin kalıcılığı için 3 ay aralarla uygulamalar tekrarlanmalıdır.

 

AWT İLE ZAYIFLAMA VE SELLÜLİT TEDAVİSİNİN ETKİSİ NEZAMAN ORTAYA ÇIKAR ?

AWT ile yapılan klinik çalışmalar neticesinde  uygulamaların ardından bölgesel incelmenin istendiği uygulama bölgesinde yağ doku kaybı, cilt elastikiyetinde  artma bildirilmiştir. Selülit tedavisinde dermis ve epidermisteki düzensizliklerde, Ultrasonografik  görüntülemelerle yapılan takiplerde 6 haftalık tedavi sonrası yeni kollajen oluşumuna bağlı iyileşmeler tespit edilmiştir.

 

AWT İLE ZAYIFLAMA VE SELLÜLİT TEDAVİ SÜRESİ NEKADARDIR?

AWT ile bölgesel zayıflama ve  selülit tedavisi kişiye göre değişmekle birlikte; genellikle haftada 2 seans olmak üzere  4-5 hafta süresince toplam 8-10 seans olarak düzenlenmelidir. Öğlen arası uygulaması olarak nitelendirebileceğimiz bu tedavide seanslar ortalama 30 dakika sürer.

 

AWT TEDAVİSİNİN BAŞARISINI VE KALICI ETKİSİNİ NASIL ARTIRABİLİRİZ

Haftada en az 3 kez ortalama 30-45 dakika yürümek tedavi etkinliğini %100 artırır. AWT ile sağlanan zayıflama ve sellülit tedavisi elbette diyetlede desteklenmelidir. Proteinden zengin karbonhidrattan fakir  bir diyet sonuçların kalıcılığını artıracaktır. Uygulama süresince günde 2-3 litre su içilmesi, düzenli uyku, sigara ve alkol tüketiminin azaltılması da da AWT ile sağlanan  etkilerin kalıcı olmasını sağlayacaktır.

 

AWT ZAYIFLAMA ve SELÜLİT TEDAVİSİ FİYATI?

AWT zayıflama ve selülit tedavisi fiyatı, uygulanacak bölgeye ve seans sayısına göre değişmektedir.AWT zayıflama ve selülit tedavisi hakkında bilgi almak için 02122155499 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

 

BİZE ULAŞIN

Field is required
Field is required Incorrect email
Field is required
Your message was sent successfully
Sorry, your message was not sent