Dr. Ayfer Aydın

Dudak Dolgusu

DUDAK DOLGUSU

Son dönemlerde çok popüler olan Dudak Dolgusu doğru uygulandığında hem dudağın şeklini düzeltirken hem de dolgun görünmesini sağlar. Aynı zamanda iyi yapılmış bir dudak dolgusu tüm yüze bir dinamizm ve daha genç bir görünüm kazandırır.     

Bazı kişilerde dudaklar özellikle üst dudaklar yok denecek kadar incedir. Yaşlanma ile de dudaklar zayıflar ve incelir. Bazende diş kayıpları veya diş şekil bozuklukları dudaklarada incelmeye neden olur. Sigara içmekte dudaklarda incelmeye ve ağız etrafında yoğun çizgilenmeye neden olur. Üst dudaklar çok incedir ve gülerken diş etleri görünür (Gummy Smile) ve bu bazen hastada ciddi rahatsızlık yaratabilir hatta gülerken eliyle ağzını kapatacak kadar rahatsızlık verebilir. Dudak dolgusu uygulaması ile tüm bu sorunlar çözümlenir.Dudaklarda dolgunluk dudaklarda genç ve daha sağlıklı diri bir görünüm sağlarken genel olrak yüzde de büyük bir değişim yaratır. Dudak Dolgusu ile aynı zamanda ağız çevresindeki ince ve dern çizgilerde açılarak bu bölgeninde önemli ölçüde gençleşmesi sağlanmış olur. 

  

DUDAK DOLGUSU NASIL YAPILIR

Dudaklar genel yapısı itibari ile çok sayıda sinir sonlanmalarının yoğun olduğu bir bölgedir. Bu sebeple dolgu işlemi yapılmadan önce bölgenin lokal olarak uyuşturulması dudak dolgusu işleminin daha konforlu olmasını sağlayacaktır. İyi bir lokal anestezik kullanılması ya da enjeksiyon ile lokal anestezik yapılması aynı zamanda işlemden bir süre önce ağızdan ağrı kesici alınması işlemin daha kolay yapılmasına imkan verir.

Dudak dolgusu işleminden önce hasta ile ayrıntılı konuşup beklentisini ve dudaklarını nasıl görmek istediğini iyice anlamak gerekir. Hekimin hastayı iyice dinleyip beklentisini anladyıp dudaktaki asimetriler ve iyi bir muayeneden sonra dolgu işlemine geçilir. ince uçlu iğnelerle veya bir kanül yardımı ile istenilen miktrda dolgu daha önce planlandığı ölçüde dudağa enjekte deilir. 

Dudak Dolgusu işlemi deneyimli ellerde ve uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır.


KİMLER DUDAK DOLGUSU HANGİ AMAÇLARLA YAPILIR

Dudak dolgusunu isteyen herkes yaptırabilir.

En sık dudak dolgunlaştırma

Dudak şekillendirme

Dudak kontürünün belirginleştirilmesi

Dudak asimetrilerinin düzeltilmesi

Dudak üzerindeki ince çizgilerinin giderilmesi

Dudak kenarı sarkmalarının azaltılmasında

Gummy Smile- Gülerken Diş Etlerinin görünmesi durumlarında 

Sıklıkla  Dudak Dolgusu Uygulaması yapmaktayız


DUDAK DOLGUSU YAPILMIŞ DUDAKLARDA NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Dudak dolgusu herkeste standart bir yere yapılmaz. Bazen sadece dudağın kırmızı alanına, bazense sadece dudak konturu denilen dudakla derinin birleştiği alana çerçeve şeklinde yapılabilir. Sonuç olarak kişisel beklentiler değerlendirilerek estetik bir görünüm sağlamak üzere alt ve üst dudakta herhangi bir alana uygulama yapılabilmektedir. 


DUDAK DOLGUSU İŞLEMİNDEN SONRA NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR

Dudak dolgusu işlemi çok kolay bir işlemi özel bir uygulamadır. Çok deneyimli olan kişilerce yapılması doğru olacaktır. Çok nadiren yapılan bölgede morarma ve şişlikler olabilir bu durumda çok kolaylıkla kontrol altına alınır. Bölgeye buz uygulaması ve morluk geçirici kremlerin uygulanmasıyla bu durum kısa sürede düzelir. Dudak dolgusu işleminden bir hafta 10 gün sonra hasta kontrole çağırılarak çok nadirde olsa ikinci kere bazı noktalara dolgu işlemi yapılabilir. Böylece işlem sona erer.

Dudak dolgusu gerçekten de sadece dudağa dolgunluk, genç ve diri bir görünüm vermekle kalmaz  aynı zamanda tüm yüze gençlik ve dinamizm kazandırır.


DUDAK DOLGUSUNUN ETKİLERİ NASILDIR ?

Uygulamadan hemen sonra dudakların hacmi artar, dudak konturu ve köşeleri belirginleşir. Hyalüronik asit, su tutma özelliği yüksek bir madde olduğundan, dolgu uygulaması sonrasında dudaklar daha nemli ve daha pembemsi görünür. 


DUDAK DOLGUSU UYGULAMASI SONRASINDA ÖDEM VE ŞİŞLİK OLURMU ?

Bazen işlem sonrasındaki ilk günlerde şişlik ve ödem olabilir, morluk olabilir. ama bu bulgular bir kaç gün içinde geçecektir.  kullandığımız dolgu maddesinin kıvamı yumuşak olduğu için çok sert olmadığı için bu bulgular hızla geriler. 


DUDAK DOLGUSU KALICIMIDIR ?

 Dudak dolgusu yaptıran kişilerin en merak ettiği soruların başında dudak dolgusunun kalıcı olup olmadığı gelmektedir.

Kalıcı dolguları ciltte geri dönüşü olmayan reaksiyonlara yol açtıkları için daha yumuşak ve dudağa zarar vermeyen, maksimum bir yıla kadar süren dolgular kullanmaktayız ve bu çok daha sağlıklıdır.


DUDAK DOLGUSUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR 

Kullanılan dolgu maddesi çok önemlidir. Bir diğer önemli konu ise daha önce tekraren yazdığım  uygulayacak doktorun bu konuda deneyimli olmasıdır. Dudaklara uygun miktarda dolgu koymak ve dudaklara iyi şekil vermek yüzün bütünlüğü ve uyumu açısından çok önemlidir. Üst dudağa çok dolgu uygulaması yapıldığında ''ördek dudak''  yani dudakların öne doğru uzaması şeklinde kötü bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Çok hassas olan bu Dudak Dolgusu Uygulamasıyla ancak deneyimli bir hekim tarafından ve doğru oranlarda doğru malzemenin kullanılmasıyla yapıldığında iyi sonuçlar alınabilmektedir.


DUDAK DOLGUSU FİYATI?

Dudak dolgusu fiyatı uygulanacak dudak dolgusunun miktarına ve uygulanacak malzemeye göre değişir. Dudak dolgusu fiyatı hakkında bilgi almak için 02122155499 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Field is required
Field is required Incorrect email
Field is required
Your message was sent successfully
Sorry, your message was not sent