Dr. Ayfer Aydın

İplerle Yüz Gençleştirme

 

İPLERLE YÜZ GENÇLEŞTİRME

ÖRÜMCEK AĞI TEKNİĞİ

İPLERLE YÜZ ASMA

Yüz yıllar önce Çin Tıbbının bulduğu bir Cilt Gençleştirme Yöntemidir.

 Cilt Gençleştirme ve özellikle yerçekiminin etkisi ile oluşan yüzdeki sarkmaların; diğer yöntemlerle düzeltilmesinin zor olduğu durumlarda kullanılan çok etkili bir cilt gençleştirme yöntemidir. İple yüz germe özel olarak üretilen ameliyat ipleri ile yapılan bir cilt gençleştirme yöntemidir. Örümcek ağı estetiği, thread lift, silüet lift veya V-lift olarak da bilinir. Amaç sarkan yüzü toparlamak ve aynı zamanda dokuyu gençleştirmektir.  Yüz Germe Ameliyatı kadar etkili bir yöntemdir. 

 

İPLERLE YÜZ GERMENİN YÜZ GERME AMELİYATINA KARŞI AVANTAJLARI NELERDİR

Genel Anestezi gerektirmemesi 

İşlemin çok kısa sürmesi

Cilt gençleştirme efektinin uzun yıllar sürmesi

Sadece yüzü germekle kalmayıp; içerde kalan ipler sayesinde gerçek bir doku gençleşmesi sağlaması İplerle Yüz Asmanın Yüz Germe Ameliyatına olan üstünlükleridir. 

 

İPLERLE YÜZ ASMA-İPLERLE YÜZ GERME İŞLEMLERİNDE NASIL İPLER KULLANILIR 

İple yüz germe uygulamalarında ameliyatlarda da kullanılan çeşitli PDO (polydioxanone) veya PGA (polyglycolic acid) ipler kullanılır. Bu ipler herhangi alerjik bir reaksiyona yol açmayan, insan dokusu ile uyumlu ve antimikrobik özellikli iplerdir. Bu ipler, üzerinde dokunun yukarı asılmasını sağlayan koni veya balık kılçığı benzeri çıkıntılara sahiptir. İpler uygulandığı yerde bir travma etkisi de yarattığı için çok ciddi ve ipler yüzde kaldığı sürece devam eden kollajen sentezini de tetiklerler. Uygulamadan bir süre sonra ise ipler yavaş yavaş cilt tarafından emilirler.

Uygulanacak olan bölgelere uygun uzunluk ve kalınlıkta çok sayıda ip bir seansta tüm yüze uygulanabilir.

 

İPLERLE YÜZ GERME HANGİ BÖLGELERDE KULLANILIR

Yüz genel sarkmalarının düzeltmede 

Yanak sarkmaları ve kırışıklığını azaltmada,

Çene kontür bozukluğunu düzeltmede,

Ağız köşesi sarkmalarında,

Kaş düşüklüğünü gidermede kullanılır.

Ayrıca kol, bacak, karın, meme ve kalça germede de etkili bir yöntemdir.

Göz kenarlarına , kaş arasına, burun kenarından ağız kenarına doğru inen oluğa (nazolabial sulkus) tada dolguya ihtiyaç kalmadan çok etkili bir dolgunluk efekti ve gençleşme sağlar

 

İPLERLE YÜZ ASMA NASIL YAPILIR 

İşlemden yaklaşık Yarım saat önce topikal anestezikler ile uygulama bölgesi uyuşturulur. Çene hattı bozulan, belirgin yanak katlantıları olan veya kaş düşüklüğü olan hastanın uygun görülen noktalarına kanül yardımı ile ipler yerleştirilir. Kanül, ucu künt iğnedir, işlemin güvenli bir şekilde yapılmasını ve hiç bir dokuya zarar verilmemesini sağlar.  İpler, uygun bölgelere yerleştirildikten sonra sırasıyla kanüller içinden itilir ,ve kanül geri çekilerek ipler istenilen bölgede bırakılarak konumlandırıulır.

 

İPLERLE YÜZ ASMA TEKNİĞİ

Yüze yeni bir dinamizm ve şekil kazandıran, Yüzdeki sarkmaları düzelten  düzelten ve cildi ciddi bir şekilde kolajen sentezini uyararaki gençleştiren çok etkili bir yöntemdir.

 

İPLERLE YÜZ ASMA FİYATI?

İplerle yüz gençleştirme ve iplerle yüz asma tedavisinin fiyat bilgisi için 02122155499 numaralı telefonla iletişime geçebilirsiniz.

BİZE ULAŞIN

Field is required
Field is required Incorrect email
Field is required
Your message was sent successfully
Sorry, your message was not sent