Deri Kanserleri ve Tedavisi

Home Deri Kanserleri ve Tedavisi

Deri Kanserleri ve Tedavisi

3 Tip Deri Kanseri vardır.

1-  BAZALL HÜCRELİ DERİ KANSERİ–BCC  

2- SKUAMÖZ HÜCRELİ DERİ KANSERİ–SCC

3- MALİGN MELANOMA –MM   

DERİ KANSERİ RİSKİ TAŞIYAN BENLERİN TAKİBİ VE ALINMASI

Evet !! benlerinizi en az 6 ay veya yılda bir kere bu işte uzman iyi bir cilt doktoru -dermatolog tarafından cildiniz ve tüm benlerinizi kontrol ettirmeniz sağlığınız ve hayatınız için çok önemlidir. Benler ilk olarak çıplak gözle muayene edilir ve riskli benler daha sonra dermatoskopi adı verilen ve benlerin tüm yapısını ayrıntıları ile gösteren bir cihazla bakılır. Eğer beninizde yüksek oranda kanser dönüşüm riski varsa o benin hemen total olarak alınması hayatınız için çok önemlidir. Vücudunuzda çok sayıda ben varsa yıllık ben takiplerinizi de mutlaka yaptırmanız hayat kurtarıcı olacaktır.

DERİ KANSERİ TANISI NASIL KONULUR ?

Bu konuda uzman iyi bir cilt doktoru sadece dermatoskopik inceleme ile deri kanseri tanısı koyabilir. Ancak deri kanseri kesin tanısı yine dermatoloğunuz  tarafından dermatoskopi yapıldıktan sonra ; lezyondan alınan biyopsi ile deri kanseri kesin tanısı konulur. Deri kanseri şüphesi olan benden yada lezyondan ; total eksizyonel veya punch biyopsi yapılarak patolojiye gönderilir ve deri kanseri kesin tanısı yapılır.

DERİ KANSERLERİ TEDAVİSİ NASIL YAPILIR ?

Tedavi Kanser Tipine göre ve patoloğun önerdiği eksizyon hattına göre planlanır.

BAZAL HÜCRELİ KANSER TEDAVİSİ

Diğer Kanser Tiplerine göre kolaydır. Bazen Eksizyon gerektirmeden kriyoterapi veya topikal krem tedavileri ile de tedavi gerçekleşebilir. Cerrahi olarak lezyonun total olarak çıkarılması yeterlidir.

SKUAMÖZ HÜCRELİ KANSER TEDAVİSİ

Lezyon sınırları patoloğun belirlediği sınırlar boyunca lezyonun total olarak çıkarılması esastır.

MALİGN MELANOM TEDAVİSİ

Tüm Deri kanserleri içinde ve Tüm vücut kanserleri içinde en hızlı yayılan metastaz yapan en kötü seyredebilen kanser tipidir. O sebeple risk faktörlerinin bilinmesi ve erken tanı çok önemlidir. Bu sebeple ailesinde malign melanom hikayesi olan ,vücudunda çok sayıda benleri olan ve deri kanserine dönüşme riski yüksek benleri olan kişiler mutlaka bu konuda deneyimli iyi bir cilt doktoruna – dermatoloğa başvurmalıdır.

MALİGN MELANOMA DERİ KANSERİ RİSKİ TAŞIYAN KİŞİLER

–Ailesinde daha önce Malingn Melonam Tanısı almış kişiler

–Açık tenli açık renk gözlü, sarışın, kızıl, güneşten çok hızlı yanan kişiler

–Güneş Hasarlı Kişiler

–Vücudunda çok sayıda benleri olan kişiler

–Displastik Nevüs – Malingn Melanom dönüşüm riski taşıyan benleri olan kişiler

–Blue nevus, Mavi nevüs

–Doğumsal Dev Kıllı Nevüs– Yüksek oranda deri kanseri dönüşüm riski taşırlar.

DERİ KANSERİNDE ERKEN TANI HAYAT KURTARICIDIR

Bu sebeple Deri Kanseri Risk Faktörlerinin bilinmesi önemlidir.

Güneşin çok dik geldiği ve derimizi yaktığı saat 11 – 15 arası güneşten uzak durulması

Vücuttaki benlerin ;özellikle aile hikayesi olan ve vücudunda çok sayıda benleri olan kişilerin 6 aylık aralarla veya en az yılda bir kere dermatolog tarafından takip edilmesi çok önemli ve hatati önem taşır

DERİ KANSERİ ve TEDAVİSİ FİYATI?

Deri kanseri tedavisi fiyatları hakkında bilgi almak için 0212 215 54 99 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.
Bu web sitesi Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Bu site reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını ziyaretçiler mutlaka doktora danışmalıdırlar.

Online Randevu Alın

Aşağıdaki Formu doldurun, en kısa zamanda size dönüş yapalım.