Dermatolojik Cerrahi

Home Dermatolojik Cerrahi

Dermatolojik Cerrahi Uygulamalar

Dr. Ayfer Aydın Kozmetik Dermatoloji & Dermatolojik Cerrahi Kliniği, kişilerin ihtiyaçlarına ve vücut yapılarına uygun özel estetik uygulamalar gerçekleştirir. Uygulamalarımızın dışarından belli olmaması ve yaşam kalitenizi yükseltmesi, en başta gelen prensiplerimiz arasındadır.

Siğil Tedavisi

Siğil virüsü vücudun her yerinde hastalık yapabilir. En sık el ve ayak tabanında görülmekle beraber; yüz dahil olmak üzere tüm vücutta görülebilir.Siğillerin çoğu zararsızdır ama virüs oldukları için son derece bulaşıcıdırlar.

Nasır Tedavisi

Nasır yada diğer adıyla topuk dikeni genellikle ayak tabanında ; yanlış basma alışkanlığı, sert tabanlı ayakkabılar giyinmek, ayakta çok kalmak, çok yürümek, çok spor yapmak gibi nedenlerle oluşabilir.

Tırnak Batması

Tırnak batması olan kısım lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra batık olan kısım tırnak yatağı ile birlikte ince bir şerit halinde çıkarılır.İşlem sonrasında herhangi bir istirahat dönemi gerekli değildir.

Deri Kistleri

Deri kistleri; içi sıvı, irin veya diğer bir madde ile dolu olan, kapalı lezyonlardır. Deride görülen kistlerin büyük bir kısmı Yağ Kistleri ve Abselerdir. Kanser oluşumu içermezler.

Deri Biyopsileri

Tedavinin doğru planlanması için ise hastalığın doğru tanısı çok önemlidir. Özellikle deri kanseri riski taşıyan bir benden alınacak biyopsi ve tanı hayati önem taşır.

Deri Kanserleri

Deri kanseri şüphesi olan benden yada lezyondan ; total eksizyonel veya punch biyopsi yapılarak patolojiye gönderilir ve deri kanseri kesin tanısı yapılır.

Benlerin Alınması

Benlerin bir dermatoloğa gösterilmesi çok önemlidir. Yüksek dönüşüm riski taşıyan benlerin tespit edilmesi ve bu benlerin takibi ve çıkarılması hayati önem taşımaktadır.

Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar

Cinsel ilişkiye başlama yaşının giderek düşmesi ve çok eşliliğin artması, cinsel yolla bulaşan hastalıkların görülme sıklığını artırdı.Prezervatif cinsel yolla bulaşan deri hastalıklarından bizleri koruyamaz.

Varis Tedavisi

Genel anlamda 50 yaşın üzerindeki kadın ve erkeklerde toplardamar sorununa bağlı olarak varis hastalığı gelişebilmektedir. Türkiye’de kesin bir rakam olmamakla birlikte 10 milyondan fazla varis hastası olduğu tahmin edilmektedir.

google