Dolgu Uygulaması

Home Dolgu Uygulaması

Dolgu Uygulaması

Cildimizde zamanla oluşan değişikliklerden en önemlisi cilt altındaki yağ dokunun azalması ve cilde nem ve gerginlik sağlayan maddelerin kaybıdır. Bu olayın sonucu ciltte hacim kaybı, kırışıklıklar, ciltte çökmeler, sarkmalar ve dudaklarda incelme ortaya çıkmaktadır. Estetik amaçla yapılan dolgu uygulamaları ciltteki ince ve derin kırışıklıkların giderilmesi, ciltteki hacim kaybının ve çukurların yok edilmesi amacıyla cilt altına uygulanan özel enjeksiyon tedavisidir.

 

DOLGU HANGİ BÖLGELERE YAPILABİLİR ?

Estetik amaçla uygulanan dolgu maddeleri burun kenarlarındaki kırışıklıklara, ağız kenarlarındaki sarkmalara, elmacık kemiğinin bulunduğu bölgenin dolgunlaştırılmasında kullanılmaktadır. İnce dudakların ya da yaşla incelmiş dudakların kalınlaştırılmasında dudak içine uygulanmaktadır. Mimikle ortaya çıkan kaş arası ve alın çizgilerinin giderilmesinde kullanılabilir. Gözaltı çukurlarının iyileştirilmesinde dolgu uygulamaları yapılabilir. El sırtına yapılan dolgu uygulamaları, zamanla hacmini kaybetmiş ve yaşlı görünen ellerin daha genç görünmesine neden olur.

DOLGU UYGULAMALARI NASIL YAPILIR ?

Estetik amaçla yapılan dolgu uygulamaları kısa süren ve ağrılı olmayan bir işlemdir. İşlem öncesi uygulama yapılacak alana anestezik kremler sürülür. Kişinin yüz ve cilt yapısı incelenir ve hangi bölgelere hangi dolgu malzemelerinin kullanılacağı saptanır. İşlem öncesi fotoğraflama yapılır. İşlem için özel ince iğne uçları kullanılmaktadır. Enjeksiyon işlemi bittikten sonra morluk olmaması için özel kremler uygulanır. Uygulama cildin durumuna ve kullanılan dolgu maddesine göre 6 ay ila 1 yıl sonra tekrarlanabilir.

DOLGU ENJEKSİYONLARINDA HANGİ MADDELER KULLANILIR ?

Estetik dolgu uygulamalarında kullanılan maddeler etkinlik sürelerine gore üç gruba ayrılırlar: kalıcı olan dolgular, yarı kalıcı olan dolgular ve kalıcı olmayan dolgu maddeleri.
Kalıcı ve yarı kalıcı olan dolgu maddelerinin etkileri 2-5 yıl kadardır. Ancak bu maddelere bağlı allerjik reaksiyonlar, dolgu maddelerinin ciltaltında sert doku oluşturması gibi yan etkileri nedeniyle daha az
kullanılmaktadır.

Estetik amaçla en sık kalıcı olmayan “hyaluronik asit” dolgular kullanılmaktadır. Bu madde cilt altında bulunan bir destek maddedir ve yaşla birlikte ciltteki miktarı azalmaktadır. Dolgu maddesi olarak kullanılan hyaluronik asit dolgular, labaoratuvar ortamında hazırlanan ve cilt ile uyumlu bir maddedir.

DOLGU UYGULAMALARININ ETKİ SÜRESİ NE KADARDIR ?

Dolgu maddelerin etki süresi uygulama yapılan alana ve uygulanan dolgu maddesine gore değişmektedir. Kişinin cilt yapısı da önemli bir faktördür.

Dudaklara uygulanan dolgu maddelerinin kalıcılığı 4-8 ay arasında değişmektedir. Eğer uygulama dudak kenarlarına, dudakları belirginleştirmek için yapılıyorsa etki 12-18 aya kadar uzayabilir.

Yanak hacimlendirilmesi veya ağız kenarlarına yapılan dolgu uygulamalrında kalıcılık ise 6-12 arasında değişmektedir.

DOLGU UYGULAMALARININ RİSKLERİ VAR MIDIR ?

Estetik amaçla yapılan dolgu uygulamaları tecrübeli olan bir doktor tarafından yapılmalıdır. Kullanılan dolgu malzemesi mutlaka bilinmelidir.

Yarıkalıcı veya kalıcı dolgu malzemelerine bağlı allerjik reaksiyonlar, skar dokusu oluşumu gelişme riski çok yüksektir.Bu sebeple  kalıcı olmayan dolgular çok daha güvenlidir.

Dolgu uygulamaları sırasında veya sonrasında kanama, kızarıklık, şişlik, morarma görülebilir. Bunlar oldukça doğal sonuçlardır. Hepsi bir hafta içerisinde düzelir.

BURUN DOLGUSU

Burun tam yüzünortasında ve yüz ifadesini çok etkiletyen bir organmızdır. Genetik yapımız nedeniyle hepimizin bir burun şekli vardır çok insan burun şeklini hiç beğenmez. Burun yıllar içinde deformasyona da çok açık bir organdır. Ameliyat olmadan burundaki deformasyonların eğriklerin, asimetrilerin dolgu ile düzeltilmesi mümkündür. Burun dolgusu burnun anatomik yapısı ve bu bölgedeki damarlanmaların önemi dolayısyla bu konuda deneyimli uzman hekimler tarafından yapılmalıdır.

ÇENE DOLGUSU

Bazı insanların çeneleri yüzlerinbe göre küçük yada geride olabilir. Yüzün genel yapısına göre küçük kalabilir ve bu sebepten yüzün gerçek orantısı ve güzelliğine gölge düşürebilir. Bu durumda yapılan çene dolgusu tüm yüzde bir denge güzel bir balans yaratarak yüzün çok daha güzel görünmesine yardımcı olur. 

ELMACIK KEMİĞİ DOLGUSU

Elmacık kemiği bence yüzdeki en güzel kemiklerdir ve belirgin güzel elmacık kemikleri bütün yüzü güzelleştirir. Yüzün düz olduğu durumlarda elmacık kemiği dolgusu ile tüm yüz bambaşka bir görünüm kazanır. Yaşlanıca yerçekiminin etkisiyle de düzlecek aşağı doğru sarkan ve gevşeyen yüze de yapılan elmacık kemiği dolgusuyla tüm yüz çok daha genç ve dinamik görünür.

GÖZALTI IŞIK DOLGUSU

Göz altı yaşla birlikte çöker ve göz altında bir oluk ve boşluk oluşur. Bazende genetik olarak genç yaşlarda göz altınada böyle bir yapısal derin boşluklar olabilir. Göz altı ışık dolgusu hem yaşlanmaya bağlı hemde genetik olark bu göz altındaki çökmeler ve çukurlaşmaların tedavisnde oldukça etkilidir. Böyle durumlarda tek bir gözaltı ışık dolgusuyla tamamen değişir. Tüm yüz çok daha genç ve sağlıklı iyi bir görünüme kavuşur. Göz altı bölgesi derisi diğer yğz derisine göre çok daha hassastır ve çok daha kolay yaşlanır. katalanır çöker ve morarabilir. Göz altı morluk tedavisinde de göz altı ışık dolgusuyla çok başarılı sonuçlar alabiliyoruz. Göz çevresine yapılan bu küçük müdahalleler, göz latı ışık dolgusu gerçekten tüm yüzde bir aydınlanma parlaklık dirilik ve gençleşme sağlar.

ÇENE HATTI DOLGUSU -JAWLİNE DOLGUSU

Çene hattı aslında tüm yüz hattına etkisi olan yüzün kontürlerini belirleyen bir hattır. Yaşla birlikte bu çene hattı düzleşmeye deride gevşemeler ve sarkmalar görülmeye başlar. Bu durumda çene hattı jawline dolgusu tüm yüzü toparlayan yüz hatlarını belirginleştiren önemli bir işlemdir. Bazende yapısal genetik olarak gençlerde yüz çok yuvarlaktır ve kişiler kendi yüz hatlarını çok yuvarlak bulup beğenmeyebilirler. Çene hattına yapılan jawline dolgusu ; yaşla birlikte sarkan yerçekiminin etkisiyle bozulan yüzün toparlanmasına yüzün çok daha genç görünmesine yardımcı olacaktır. Çene hattını beğenmeyen veya gerçekten yuvarlak ve net olmayan bir çene hattına yapılan jawline dolgusu ise; yüz hatlarının ve güzelliğin çok daha belirgin ve net görünmesine yardımcı olacaktır.

DOLGU FİYATI?

Dolgu uygulama alanları, uygulanacak dolgu miktarına göre dolgu fiyatı değişmektedir.

Burun dolgusu fiyatı, çene dolgusu fiyatı, elmacık kemiği dolgusu fiyatı, gözaltı ışık dolgusu fiyatı ve çene hattı dolgusu-jawline dolgusu fiyatı için 0212 215 54 99 numaralı telefonla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu web sitesi Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Bu site reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını ziyaretçiler mutlaka doktora danışmalıdırlar.

Online Randevu Alın

Aşağıdaki Formu doldurun, en kısa zamanda size dönüş yapalım.