Dudak Dolgusu

Home Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Son dönemlerde çok popüler olan Dudak Dolgusu doğru uygulandığında hem dudağın şeklini düzeltirken hem de dolgun görünmesini sağlar. Aynı zamanda en iyi yapılmış bir dudak dolgusu tüm yüze bir dinamizm ve daha genç bir görünüm kazandırır.

Bazı kişilerde dudaklar özellikle üst dudaklar yok denecek kadar incedir. Yaşlanma ile de dudaklar zayıflar ve incelir. Bazende diş kayıpları veya diş şekil bozuklukları dudaklarda incelmeye neden olur. Sigara içmekte dudaklarda incelmeye ve ağız etrafında yoğun çizgilenmeye neden olur. Üst dudaklar çok incedir ve gülerken diş etleri görünür (Gummy Smile) ve bu bazen hastada ciddi rahatsızlık yaratabilir hatta gülerken eliyle ağzını kapatacak kadar rahatsızlık verebilir. Dudak dolgusu uygulaması ile tüm bu sorunlar çözümlenir.Dudaklarda dolgunluk dudaklarda genç ve daha sağlıklı diri bir görünüm sağlarken genel olarak yüzde de büyük bir değişim yaratır. Dudak Dolgusu ile aynı zamanda ağız çevresindeki ince ve derin çizgilerde açılarak bu bölgeninde önemli ölçüde gençleşmesi sağlanmış olur.

DUDAK DOLGUSU NASIL YAPILIR?

Dudaklar genel yapısı itibari ile çok sayıda sinir sonlanmalarının yoğun olduğu bir bölgedir. Bu sebeple dolgu işlemi yapılmadan önce bölgenin lokal olarak uyuşturulması dudak dolgusu işleminin daha konforlu olmasını sağlayacaktır. İyi bir lokal anestezik kullanılması ya da enjeksiyon ile lokal anestezik yapılması aynı zamanda işlemden bir süre önce ağızdan ağrı kesici alınması işlemin daha kolay yapılmasına imkan verir.

Dudak dolgusu işleminden önce hasta ile ayrıntılı konuşup beklentisini ve dudaklarını nasıl görmek istediğini iyice anlamak gerekir. Hekimin hastayı iyice dinleyip beklentisini anlayıp dudaktaki asimetriler ve iyi bir muayeneden sonra dolgu işlemine geçilir. ince uçlu iğnelerle veya bir kanül yardımı ile istenilen miktrda dolgu daha önce planlandığı ölçüde dudağa enjekte deilir.

Dudak Dolgusu işlemi deneyimli ellerde ve uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır.

KİMLERE DUDAK DOLGUSU YAPILIR? DUDAK DOLGUSU HANGİ AMAÇLARLA YAPILIR?

Dudak dolgusunu isteyen herkes yaptırabilir.

En sık dudak dolgunlaştırma

Dudak şekillendirme

Dudak kontürünün belirginleştirilmesi

Dudak asimetrilerinin düzeltilmesi

Dudak üzerindeki ince çizgilerinin giderilmesi

Dudak kenarı sarkmalarının azaltılmasında

Gummy Smile- Gülerken Diş Etlerinin görünmesi durumlarında

Sıklıkla  Dudak Dolgusu Uygulaması yapmaktayız

DUDAK DOLGUSUNUN ETKİSİ NE ZAMAN FARK EDİLİR?

Dolgu uygulaması yapılır yapılmaz dudakta etkisi fark edilir. Dudağa enjekte edilen hyalüronik asidin, su tutma kapasitesi sayesinde dolgunun artan etkisi zamanla daha net anlaşılır. Botox, cilt gençleştirme işlemleri , lazer uygulamaları leke tedavileri sonrasında hasta tedaviden sonuç alabilmek için beklemek zorundadır. Dudak dolgusu işleminin güzelliği isse hastanın işlem sonrasında hemen sonucu görmesidir. bir hafta -10 gün içinde de tam olarak dolgu dudağın şeklini alır ve daha da netleşir.

DUDAK DOLGUSU KAÇ YAŞINDA YAPILIR?

Dudak dolgusunu  sadece dudağa dolgunluk vermek veya dudak gençleştirmek amacıyla yapmıyoruz. Çok genç insanlarda olabilen dudak asimetrileri, yok denecek kadar ince dudaklar, gülerken diş etlerinin görünmesi gibi durumlar ergenlik yaşındaki özellikle kız çocuklarının ruh sağlığını olumsuz yönde etkileyebilir. Bu durumda dudak dolgusunu çok genç yaşlarda dahi tedavi amaçlı yapmaya başlayabiliriz.

DUDAK DOLGUSU YAPILMIŞ DUDAKLARDA NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Dudak dolgusu herkeste standart bir yere yapılmaz. Bazen sadece dudağın kırmızı alanına, bazense sadece dudak konturu denilen dudakla derinin birleştiği alana çerçeve şeklinde yapılabilir. Sonuç olarak kişisel beklentiler değerlendirilerek estetik bir görünüm sağlamak üzere alt ve üst dudakta herhangi bir alana uygulama yapılabilmektedir.

DUDAK DOLGUSU İŞLEMİNDEN SONRA NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

Dudak dolgusu işlemi çok kolay bir işlemi özel bir uygulamadır. Çok deneyimli olan kişilerce yapılması doğru olacaktır. Çok nadiren yapılan bölgede morarma ve şişlikler olabilir bu durumda çok kolaylıkla kontrol altına alınır. Bölgeye buz uygulaması ve morluk geçirici kremlerin uygulanmasıyla bu durum kısa sürede düzelir. Dudak dolgusu işleminden bir hafta 10 gün sonra hasta kontrole çağırılarak çok nadirde olsa ikinci kere bazı noktalara dolgu işlemi yapılabilir. Böylece işlem sona erer.

Dudak dolgusu gerçekten de sadece dudağa dolgunluk, genç ve diri bir görünüm vermekle kalmaz  aynı zamanda tüm yüze gençlik ve dinamizm kazandırır.

DUDAK DOLGUSUNUN ETKİLERİ NASILDIR ?

Uygulamadan hemen sonra dudakların hacmi artar, dudak konturu ve köşeleri belirginleşir. Hyalüronik asit, su tutma özelliği yüksek bir madde olduğundan, dolgu uygulaması sonrasında dudaklar daha nemli ve daha pembemsi görünür.

DUDAK DOLGUSU UYGULAMASI SONRASINDA ÖDEM VE ŞİŞLİK OLURMU ?

Bazen işlem sonrasındaki ilk günlerde şişlik ve ödem olabilir, morluk olabilir. ama bu bulgular bir kaç gün içinde geçecektir.  kullandığımız dolgu maddesinin kıvamı yumuşak olduğu için çok sert olmadığı için bu bulgular hızla geriler.

DUDAK DOLGUSU KALICI MIDIR ?

Dudak dolgusu yaptıran kişilerin en merak ettiği soruların başında dudak dolgusunun kalıcı olup olmadığı gelmektedir.

Kalıcı dolguları ciltte geri dönüşü olmayan reaksiyonlara yol açtıkları için daha yumuşak ve dudağa zarar vermeyen, maksimum bir yıla kadar süren dolgular kullanmaktayız ve bu çok daha sağlıklıdır.

DUDAK DOLGUSU İŞLEMİ GÜVENLİ MİDİR ?

Dudak dolgusu işlemini yaptıracağınız yer önemlidir. Gideceğiniz yer sizin için en iyi dudak dolgusu yapan yer olmalıdır. Doktorunuzda sizin için en iyi dudak dolgusu yapan güven duyduğunuz bir doktor olmalıdır. O zaman bir problem yaşamadan güvenle dudak dolgusu yaptırabilirsiniz. Dudak dolgusu konusunda uzaman bir doktor ve doğru dolgu maddesi kullanımı ile bir sorun yaşamazsınız.

DUDAK DOLGUSU İÇİN EN UYGUN ADAYLAR KİMLERDİR ?

Dudak dolgusunu daha çok; dudakları yok denecek kadar çok ince, yada üst dudak alt dudağa oranla çok ince olan kişilere yapmaktayız. Ancak ; dudak asimetriler, dudakta yaşlanmaya bağlı volüm kaybı, dudak kenarlarındaki ince ve derin kırışıklıkları olanlar ve gülerken diş etleri görünenler dudak dolgusu yaptırmak için en doğru adaylardır.

DUDAK DOLGUSU YAPILINCA DUDAKLAR YAPAY GÖRÜNÜR MÜ ?

Dudak dolgusu yaptırmak isteyen hastaların çoğu doğal dudak dolgusu istediklerini ifade ediyorlar. Tabi ki kimse doğal güzelliğinin bozulmasının istemiyor. Bende en doğal dudak dolgusu yapmaya çalışan bir doktorum. Ama dudak dolgusunun hiç belli olmaması gibi bir durum olamaz. Hasta ile işlem öncesinden çok iyi konuşup dudak ve yüz uyumunu değerlendirip en doğal dudak dolgusu nasıl yapılırsa o incelikte çalışarak işlemi tamamlamak en doğrusudur. Bu şekilde dudaklarınız yapay görünmeden çok daha güzel ve dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

DUDAK DOLGUSU SONRASI MASAJ NASIL YAPILIR ?

Dudak dolgusu masajı nasıl yapılır sorunun cevabı doktorunuzdadır. Her dudağın yapısı aynı değildir ve her dudağa aynı miktarda ve şekilde dolgu yapılmaz. Dudağın ihtiyacı kadar ve uygun olan alanlara dolgu uyguladıktan sonra doktorunuz dolgunun yerleşmesini istediği yöne doğru dudaklara masaj uygular. Dudak dolgusu sonrası sizin de dudaklarınıza masaj yapmanızı doktorunuz uygun görürse o size dudaklarınıza nasıl masaj yapacağınızı gösterecektir.

EN DOĞAL DUDAK DOLGUSU NASIL YAPILIR ?

En doğal dudak dolgusu, size en doğal dudak dolgusu yapacağına inandığınız güvendiğiniz işinde deneyimli ve uzman bir hekime kendinizi emanet ettiğinizde olacaktır. Önce dudaklar ve tüm yüz ile uyumu değerlendirildikten sonra ; hastanın tam olarak nasıl bir dudak istediği ve yüz için en ideal ve doğal olacak şekilde dudak dolgusu işlemi yapılır. Dudaklardaki asimetri, alt üst dudak uyumu , dudağın yüz ile uyumunun işlem öncesi iyi değerlendirilmesi , dudağın ihtiyacı kadar dolgu konulması ile ; ideal en doğal dudak dolgusu elde etme için yeterlidir.

DUDAK DOLGUNLAŞTIRICI KREMLER İŞE YARAR MI ?

Dudak dolgunlaştırıcı kremler gerçek anlamda gerçek bir dolgunlaşma sağlamazlar. Sadece dudaklarda geçici bir ödem ve şişmeye neden olarak kalıcı olmayan bir durum yaratırlar. Yani dudak dolgunlaştırıcı kremlerin etkileri geçicidir. Hatta bazı dudak dolgunlaştırıcı kremler dudaklarda irritasyonlar yapıp ekzemalra yol açabilirler.

DUDAK DOLGUSU İŞLEMİNDEN SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Dudak dolgusu işlemi sonrası en az 2 saat hiçbir şey yenmemeli ve içilmemelidir. Özellikle pipet hareketi ve sigara içilmesi ilk 3 saatte önerilmez. Herhangi bir makyaj malzemesi kullanılmamalıdır. Uygulamadan hemen sonra normal hayatınıza dönebilirsiniz.

DUDAK DOLGUSU NE KADAR DAYANIR? DUDAK DOLGUSUNUN KALICILIĞI NE KADARDIR ?

Kullanılan dolgu maddesinin özelliğine göre etki süresi değişir. Hyalüronik asit içeren preparatlarda 8-16 ay, Poly L Laktik asit içeren uygulamalarda 1-2 sene, Hidroksi apatit içeren preparatlarda bu süre 3 yıl devam eder.

DUDAK DOLGUSU DUDAĞIMDA HİS KAYBINA YOL AÇARMI ?

Eskiden yapılan kalıcı dolgular doku arasında bir yer kaplayarak çevre dokulara baskı yapardı. Sanırım bazı duyu sinirlerine de baskı yaparak dudakta his bozukluklarına neden olabiliyorlardı. Günümüzde kullanılan hyaluronik asit içerikli dolgular doku içinde yer kaplamak yerine diffüz bir şekilde dağıldıkları için sinirlere bir etkileri yoktur. Dolayısı ile dudağın hislerinde bir bozulma olmadığı için dudak dolgusu dudaklarada his kaybına yol açmazlar.  Ayrıca bazı hastaların korktuğu gibi mimik bozukluğuna da yol açmaz.

DUDAK DOLGUSU SONRASI ÖPÜŞME

Bana en sık sorulan sorulardan biri de dudak dolgusu sonrası öpüşme de bir sorun yaşayabilir miyim ? dudak dolgusu sonrası öpüşebilir miyim ? öpüşmek dudak dolgusuna zarar verir mi ? Dudak dolgusu sonrasında öpüşebilirsiniz, öpüşmek dudak dolgusuna zarar vermez. belki işlemden bir iki gün bekleyebilirsiniz, dudaklarınızdaki şişme ve varsa morluk geçtikten sonra çok daha konforlu olabilirsiniz.

DUDAK DOLGUSUNDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN NOKTALAR

Kullanılan dolgu maddesi çok önemlidir. Bir diğer önemli konu ise daha önce tekraren yazdığım  uygulayacak doktorun bu konuda deneyimli olmasıdır. Dudaklara uygun miktarda dolgu koymak ve dudaklara iyi şekil vermek yüzün bütünlüğü ve uyumu açısından çok önemlidir. Üst dudağa çok dolgu uygulaması yapıldığında ”ördek dudak”  yani dudakların öne doğru uzaması şeklinde kötü bir görüntü ortaya çıkmaktadır. Çok hassas olan bu Dudak Dolgusu Uygulamasıyla ancak deneyimli bir hekim tarafından ve doğru oranlarda doğru malzemenin kullanılmasıyla yapıldığında iyi sonuçlar alınabilmektedir.

Dudak dolgusu ne kadar dayanır ? Dudak dolgusu ne kadar kalıcı? Dudak dolgusu sonrası masaj nasıl yapılır ? En iyi dolgu nedir ? En iyi dudak dolgusu yapan doktor? En iyi dudak dolgusu yapan yer ? gibi sorularınız için internetteki bilgilere güvenmemeniz önerilir. En sağlıklı olanı cilt doktorunuza başvurmaktır.

DUDAK DOLGUSU FİYATI?

Dudak dolgusu fiyatı uygulanacak dudak dolgusunun miktarına ve uygulanacak malzemeye göre değişir. Dudak dolgusu fiyatı hakkında bilgi almak için 0212 215 54 99 numaralı telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cuma 09:00 – 18:00
Cumartesi 10:00 - 16:00
Pazar-Resmi Tatiller Kapalı

İletişim Bilgileri

Sizi dinlemekten mutluluk duyacağız.

Online Randevu Alın

Aşağıdaki Formu doldurun, en kısa zamanda size dönüş yapalım.

google