Fraksiyonel Lazer

Home Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel CO2 Lazer

Fraksiyonel lazer bugün için ameliyatsız Cilt Gençleştirme işlemleri arasında birinci sıradadır.

Yüz germe ameliyatı kadar etkili bir cilt gençleştirme fraksiyonel lazer ile sağlayabiliriz.

Yumuşak dokuyu sıkılaştırmak, cilt yenilemek, göz kenarı ve göz kapaklarındaki kırışıkları düzeltmek, sivilce ve sivilce izlerini tedavi etmek, gözenek sıkılaştırmak, ciltte oluşmuş ve tedavisi oldukça güç olan çatlakları düzeltmek ve leke tedavi etmek gibi dermatolojide tedavisi zor olan çok sayıda durumu düzelmek için kullandığımız çok etkili bir lazer sistemidir.

 

FRAKSİYONEL LAZER İLE CİLT GENÇLEŞTİRME

Frkasiyonel Lazer ile Cilt Gençleştirme tüm Lazerle Cilt Gençleştirme lazerlerinden çok daha güçlüdür. Çok etkili bir cilt gençleşmesi sağlar.

Lazer ışığı deri altında bir yanık alarmı olarak algılanarak deri altınada yeniden yapılanma, yara iyileşme prosesini başlatarak ; fibroblastlardan kolajen ve elastin yapımını uyar. Fraksiyonel Lazer derinin üst tabakasında ablasyon yaparak tüm üst derinin değişmesini ağlar. Alttan yepyeni canlı, parlak ve genç bir deri yapılmış olur.

FRAKSİYONEL LAZER İLE AKNE (SİVİLCE) ve SİVİLCE İZLERİNİN TEDAVİSİ

Akne- Sivilce tedavisi her zaman kolay olmayan bir yağ bezi hastalığıdır. Şiddetli aknede tedavisinde her zaman topikal sürülen  kremler ve antibiyotikler tedavide sonuç vermeyebilir. Bu şiddetli akneler çoğu zaman izler de bırakırlar. Akne izi tedavisi de her zaman kolay değildir.  Bazı ağızdan alınan ilaç tedavilerinin de yan etkileri çok yüksektir. Sivilce tedavisine hastalar çoğu zaman bu yan etkileri yüksek ilaçları almak istemezler. Bu durumda hem sivilce (akne) , hem de sivilce izlerinin tedavisinde fraksiyonel lazeri oldukça etkili bir tedavi olarak başarılı bir şekilde kullanıyoruz. Sivilce tedavsinde biz genellikle önce akneye neden olan komedonları yani siyah ve beyaz noktaları, yağ butonlarını temizleyip; sonra üzerine tamamen doğal meyve asitlerinden oluşan kimyasal peeling ve sonra fraksiyonel lazer ve altın iğne lazer uyguluyorum . Eğer hastanın sivilce izleri yoğun ise; bu akne izleri için tedaviye mezoterpi, PRP veya kök hücre ekliyorum. Böylece hem sivilce hem de izleri başarı ile tedavi edilmiş olur.

FRAKSİYONEL LAZER İLE LEKE TEDAVİSİ

Leke tedavisi Dermatolojide ki en zor tedavilerden biridir. Özellikle Gebelik lekeleri çok inatçıdır, yaşlılık lekeleri ve güneş lekeleri de sürekli tekrar eden ve hem hastayı hemde hekimi zorlayan bir durumdur. Frakasiyonel lazer leke tedavisinde son derece etkili bir tedavi yöntemidir. Çok inatçı lekelerin tedavisinde bile fraksiyonel lazer ile çok efektif sonuçlar alınır.Leke tedavisinde çok sayıda tedavi yöntemi vardır. Leke tedavisinde fraksiyonel lazer dışında ; başlıca leke tedavisi yapan uygulamalar; cosmelan tedavisi,dermamelan tedavisi, altın iğne radyofrekans lazer, PRP , mezoterapiler, kök hücre tedavileridir. Çoğunlukla lekeyi tedavi ederken fraksiyonel lazer ile bu tedavileri kombine ederek çok daha kısa sürede ve efektif yanıt alabiliriz.

FRAKSİYONEL LAZER İLE ÇATLAK TEDAVİSİ

Çatlak tedavisinde fraksiyonel lazer oldukça etkilidir. Özellikle doğum sonrası karında oluşan çatlaklar, bacak yanlarında, kalçada ve yine kilo alıp vermeye bağlı gelişen çatlakların tedavisinde son derece etkilidir. Ben kliniğimde çatlak tedavisinde; özellikle derin ve geniş ve kırmızı çatlaklarda genellikle fraksiyonel lazer ile Altıniğne Radyofrekans lazer birlikte uyguluyorum. Ayrıca çatlak tedavisi zor bir durum olduğu için çoğunlukla  kimyasal peeling,PRP, mezoterapi,kök hücre tedavilerini de çatlak tedavisinde fraksiyonel lazer ile kombine ederek daha başarılı sonuçlar alabilmekteyiz. Çok sayıda insan bana en iyi çatlak kremi nedir ? gebelikte çatlak gelişmemesi için ne kullanabilirim ? gibi sorularda soruyorlar. Çatlak ne yazık ki tek başına kremle tedavi edilemiyor. Yaptığımız işlemlerle bile çatlak tedavisinde zorlanırken bir kremden mucize bekleyemeyiz. Ancak çatlak oluşmasını bilhassa gebelikte çatlak oluşmasnı bu döneme özgü çatlak önleyici kremler kullanarak, o bölgeyi bolca nemlendirerek önleyebiliriz.

FRAKSİYONEL LAZER İLE GÖZENEK SIKILAŞTIRMA - GÖZENEK DARALTMA

Gözenekler çok sayıda insan için bir kabus haline gelebilir.Fraksiyonel lazer ile gözenek sıkılaştırma,

çok sayıda hasta bana gözenek en iyi sıkılaştırıcı krem nedir, gözenek sıkılaştırıcı serum, gözenek temizleyici ne kullanabilirim diye soruyorlar. Elbette bana başvuran hastalarıma en doğru tedavileri öneriyorum. Ancak gözenekler ; kremler ,serumlar veye temizleyicilerle sıkılaşmıyor. Gözenek tedavisinde işlem gerekmektedir. Gözenek sıkılaştırmada ; kimyasal peeling, fraksiyonel lazer,altıniğne radyofrekans lazer, mezoterapiler ,PRP ve kök hücre tedavilerini yapmaktayız. Gözenek daraltmada bazen bu tedavi seçeneklerinden bir tanesi bazende tedavi kombinasyonları ile çok daha kısa sürede sonuç alabiliriz.

FRAKSİYONEL LAZER İLE İZ TEDAVİSİ -SKAR DOKUSU TEDAVİSİ

Yara , yanık izi , ameliyat izleri bazen çok insanı mutsuz edebilir. Fraksiyonel lazer ile çok başarılı bir şekilde bazen mezoterapi ve PRP tedavileri kombinasyonlarıyla da yara izi, yanık izi, ameliyat izleri sakar dokuları tedavi edilebilir.

FRAKSİYONEL LAZER İŞLEMİ AĞRILI MIDIR ?

Ağrı toleransı düşük kişiler için ağrılı olabilir. Dolayısıyla fraksiyonel lazer işlemi öncesi uygulama yapılacak alanı lokal anestezik krem ile uyuşturup işlemi yapabiliriz.

FRAKSİYONEL LAZER TEDAVİSİ SONRASINDA NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR ?

Fraksiyonel lazer uygulamalarından sonra güneşten korunmak çok önemlidir. Doktorun önereceği SPF 50+ güneş koruyucu gün içinde tekrarlanarak kullanılmalıdır. Ayrıca yine işlem sonrası doktorun önereceği iyileşmeyi kolaylaştıracak kremler düzenli olarak kullanılmalı, doktor önerisi dışında krem yada tonik gibi cildi irrite edebilecek ürünler kullanılmamalıdır.

Fraksiyonel Lazer çok güçlü bir lazer teknolojisidir ve işlem sonuçları son derece efektif ve yüz güldürücüdür.

Bu web sitesi Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Bu site reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını ziyaretçiler mutlaka doktora danışmalıdırlar.

Online Randevu Alın

Aşağıdaki Formu doldurun, en kısa zamanda size dönüş yapalım.

google