Gözaltı Işık Dolgusu

Home Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Çoğu insanda yaşla birlikte en belirgin yaşlılık belirtisi; göz çevresinde kırışma ve özellikle göz altlarındaki  çökmedir.

Bu göz altlarındaki çökmeler insanı olduğundan daha yaşlı, yorgun ,mutsuz ,hatta hasta gibi bile gösterebilir.

Göz altı ışık dolgusu ile burada kaybolan ve bu kadar yüz ifadesini değiştiren dokuyu yerine koyuyoruz.

Bir mucize gibi sadece göz altı ışık dolgusuyla göz altındaki bu boşluğun doldurulmasıyla tüm yüzde çok büyük bir gençleşme ve değişim yaşanır.

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU NEDİR ?

Gözaltı bölgesi yüzümüzde ilk yaşlanan bölgedir. Gözaltı bölgesi yağ bezleri açısından fakir bir alandır. Göz altında yüzün diğer bölgelerine nazaran daha erken yaşlarda kuruluk, kırışıklık çökmeler görülebilir.  Ayrıca mimik hareketleri, görme bozukluğuna bağlı sürekli gözleri kısma hareketi de göz çevresinde kırışıklıkların oluşumuna neden olmaktadır. Yaşla birlikte bu bölgedeki yağ dokunun incelmesi, kas dokunun ve bu yapıları tutan bağ dokunun gevşemesi ve zayıflamasına bağlı gözaltı bölgesinde çukurlaşma ve oluklanma meydana gelebilir.

Gözaltı ışık dolgusu göz altındaki boşlukların,çökmelerin, oluklaşmaların düzeltilmesinde kullanılan ve sadece gözaltı için geliştirilmiş özel bir dolgu maddesidir.

GÖZALTI IŞIK DOLGUSU DİĞER DOLGULARDAN FARKLI MIDIR ?

Gözaltı özel bir bölgedir. Gözaltı bölgesinde morluklar, çukurluklar ve kırışıklıklar erken yaşlarda bile gelişebilir.  Gözaltı ışık dolgusu bu bölge için üretilmiş özel bir üründür. Diğer alanlar için üretilmiş dolgular bu bölgeye yapılamaz.  Gözaltı ışık dolgusunun içinde cilde nem ve hacim veren hyaluronik asit ile birlikte peptidler ve antioksidanlar da bulunmaktadır. Bu maddenin gözaltına uygulanması ile göz çevresindeki çukurluklar  azalır, göz çevresi daha parlak canlı hale gelir gençleşir. Eğer göz çevresinde morluk varsa ; göz altı ışık dolgusu aynı zamanda gözaltı morluğunu da tedavi eder. Yani tek uygulama ile iki sorun aynı aynda çözülmüş olur.

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU NASIL UYGULANIR ?

Bu bölge geçen damarlar ve anatomik yapısı nedeniyle çok önemli ve hassas bir alandır ve yanızca bu işte uzman hekimler tarafından yapılmalıdır. Direk göz altına elbete çok iyi deneyimli anatomik bilgisi olan bir uzman doktor tarafından uygulanmalıdır. Gözaltı ışık dolgu aynı zamanda kanüller yardımıyla da gözaltına uygulanabilir. Kanül kullanılması ile enjeksiyon sırasında ağrı olmaz ve kanama morarma ve oluşabilecek diğer riskleri de  azaltmış oluruz.  Uygulama tek seans ya da 2 seansta yapılır. Etki uygulamadan hemen sonra başlar . Gözaltı ışık dolgusunun kalıcılık süresi 1 yıl ile 1.5 yıl arasında değişmektedir. Bazı kişilerde etkisi çok daha uzun sürmektedir.

GÖZALTI IŞIK DOLGUSU KİMLERE UYGULANIR?

Gözaltı ışık dolgusu özellikle yaşlanmayla beraber yada bazen genetik yapı nedeniyle gençlerde de görülen göz çevresi çukurluklarını doldurmak için yaptığımız bir işlemdir. Aynı zamanda göz altı morlukları ve göz altı torbası tedavisinde de göz altı ışık dolgusunu kullanıyoruz. Bu gözaltı çukurunun dolması yüzde büyük bir değişim yaratır. Sadece göz çevresinde değil tüm yüzde daha genç ve dinamik bir etki sağlanır. Göz altı ışık dolgusu aynı zamanda gözaltı morluk tedavisinde kullanılmaktadır. Göz çevresindeki Morluğu azaltır ve görünümü iyileştirir.

GÖZALTI IŞIK DOLGUSUNUN KALICILIK SÜRESİ NE KADARDIR ?

Göz altı ışık dolgusu hyaluronik asit ile yapıldığından en az 1,5 yıl etkisi sürer. Kişisel faktörlere bağlı olarak 3 yıl sonra dahi etkisi devam eden hastalar vardır.Her ışık dolgusu uygulama tekrarından sonra bu süre uzayabilir.

GÖZALTI IŞIK DOLGUSU YAPTIRMANIN BİR ZARARI YAN ETKİSİ VAR MIDIR ?

Işık dolgu içeriği hyaluronik asittir. Bu madde zaten vücutta üretilen ve var olan bir maddedir. Göz altındaki çökme ve koyu rengin çoğunlukla sebebi hyaluronik asit ve benzeri maddelerin eksikliği olduğu için, eksiği yerine koymak amacıyla bu dolguyu yapıyoruz. Vücutta üretilen bir madde olduğu için bir yan etkisi ve alerjik özelliği yoktur. Sadece enjeksiyon yerinde 2-3 gün süren kızarıklık bazen de morarma görülebilir.

GÖZ ALTI IŞIK DOLGUSU FİYATI?

Göz altı ışık dolgusu fiyatı hakkında bilgi almak için 0212 215 54 99 numaralı telefonla bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Bu web sitesi Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Bu site reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını ziyaretçiler mutlaka doktora danışmalıdırlar.

Online Randevu Alın

Aşağıdaki Formu doldurun, en kısa zamanda size dönüş yapalım.

google