İplerle Yüz Gençleştirme

Home İplerle Yüz Gençleştirme

İplerle Yüz Gençleştirme

Örümcek Ağı Tekniği / İplerle Yüz Germe

Yüz yıllar önce Çin Tıbbının bulduğu bir Cilt Gençleştirme Yöntemidir. Cilt Gençleştirme ve özellikle yerçekiminin etkisi ile oluşan yüzdeki sarkmaların; diğer yöntemlerle düzeltilmesinin zor olduğu durumlarda kullanılan çok etkili bir cilt gençleştirme yöntemidir. İple yüz germe özel olarak üretilen ameliyat ipleri ile yapılan bir cilt gençleştirme yöntemidir. Örümcek ağı estetiği, thread lift, silüet lift veya V-lift olarak da bilinir. Amaç sarkan yüzü toparlamak ve aynı zamanda dokuyu gençleştirmektir.  Yüz Germe Ameliyatı kadar etkili bir yöntemdir.

İPLERLE YÜZ GERMENİN YÜZ GERME AMELİYATINA AVANTAJLARI NELERDİR?

Genel Anestezi gerektirmez

İşlemin çok kısa sürmesi

Cilt gençleştirme etkisinin kalıcılığının uzun yıllar sürmesi

Sadece yüzü germekle kalmayıp; içerde kalan ipler sayesinde gerçek bir doku gençleşmesi sağlaması İplerle Yüz Asmanın Yüz Germe Ameliyatına olan üstünlükleridir.

İPLERLE YÜZ ASMA-İPLERLE YÜZ GERME İŞLEMLERİNDE NASIL İPLER KULLANILIR ?

İple yüz germe uygulamalarında ameliyatlarda da kullanılan çeşitli PDO (polydioxanone) veya PGA (polyglycolic acid) ipler kullanılır. Bu ipler herhangi alerjik bir reaksiyona yol açmayan, insan dokusu ile uyumlu ve antimikrobik özellikli iplerdir. Bu ipler, üzerinde dokunun yukarı asılmasını sağlayan koni veya balık kılçığı benzeri çıkıntılara sahiptir. İpler uygulandığı yerde bir travma etkisi de yarattığı için çok ciddi ve ipler yüzde kaldığı sürece devam eden kollajen sentezini de tetiklerler. Uygulamadan bir süre sonra ise ipler yavaş yavaş cilt tarafından emilirler.

Uygulanacak olan bölgelere uygun uzunluk ve kalınlıkta çok sayıda ip bir seansta tüm yüze uygulanabilir.

İPLERLE YÜZ GERME HANGİ BÖLGELERDE KULLANILIR ?

Yüz genel sarkmalarının düzeltmede

Yanak sarkmaları ve kırışıklığını azaltmada

Çene kontür bozukluğunu düzeltmede

Ağız köşesi sarkmalarında

Kaş düşüklüğünü gidermede kullanılır

Ayrıca kol, bacak, karın, meme ve kalça germede de etkili bir yöntemdir

Göz kenarlarına , kaş arasına, burun kenarından ağız kenarına doğru inen oluğa (nazolabial sulkus)  dolguya ihtiyaç kalmadan çok etkili bir dolgunluk efekti ve gençleşme sağlar

Yüz genel sarkmalarının düzeltmede

Yanak sarkmaları ve kırışıklığını azaltmada

Çene kontür bozukluğunu düzeltmede

Ağız köşesi sarkmalarında

Kaş düşüklüğünü gidermede kullanılır

Ayrıca kol, bacak, karın, meme ve kalça germede de etkili bir yöntemdir

Göz kenarlarına , kaş arasına, burun kenarından ağız kenarına doğru inen oluğa (nazolabial sulkus)  dolguya ihtiyaç kalmadan çok etkili bir dolgunluk efekti ve gençleşme sağlar

İPLERLE YÜZ ASMA NASIL YAPILIR ?

İplerle yüz germe İşlemden yaklaşık yarım saat önce topikal anestezikler ile uygulama bölgesi uyuşturulur. Çene hattı bozulan, belirgin yanak katlantıları olan veya kaş düşüklüğü olan hastanın uygun görülen noktalarına kanül yardımı ile ipler yerleştirilir. Kanül, ucu künt iğnedir, işlemin güvenli bir şekilde yapılmasını ve hiç bir dokuya zarar verilmemesini sağlar.  İpler, uygun bölgelere yerleştirildikten sonra sırasıyla kanüller içinden itilir ,ve kanül geri çekilerek ipler istenilen bölgede bırakılarak konumlandırılır. Böylece sarkan, gevşemiş kendini bırakmış deri toparlanır. Zaman içinde bu ipler bırakıldıları yerde kolajen sentezini uyarmaya da devam ettikleri için cil dokusuda gün geçtikçe gençleşmeye devam eder.

İPLERLE YÜZ ASMA TEKNİĞİ

İplerle yüz germe ; yüze yeni bir dinamizm ve şekil kazandıran, yüzdeki sarkmaları, derin kırışıklıkları düzelten ve cildi ciddi bir şekilde kolajen sentezini uyararaki gençleştiren ameliyatla yüz germe kadar etkili bir yöntemdir.

İPLERLE ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ

İnce ve derin kırılıklıkların çok olduğu bölgelere, yada özellikle yaşlanmanın daha rahatsız edici ve bariz olduğu bölgelere daha ince ve kısa ipler bir ağ gibi yerleştirilrek yapılan uygulamaya örümcek ağı estetiği denir. Örümcek ağı estetiğinde özellikle belirli bölgeler hedeflenir. Kaş rası,göz kenarındaki kırışıklıklar, yanaklardaki ince ve derin kırışıklıklar, çene hattının belirginleştirilmesi, çene kontürünün gevşekliğinin ve sarkmasının önlenmesi, boyun kırışıklıkları, göğüs v si ve diz üstleri en sık örümcek ağı estetiği yaptığımız bölgelerdendir. Bu ipler uygulandıkları bu alanlarda yoğun kolajen sentezlenmesini uyararak cildin gençleşmesine sıkılaşmasına ,gevşekliklerin toparlanmasına ,ince ve derin kırışıklıkların düzelmesine yardımcı olacaktır.

İPLERLE YÜZ ASMA FİYATI?

İplerle yüz asma fiyatı ve iplerle yüz germe tedavisi fiyat bilgisi için , örümcek ağı estetiği fiyat için 0212 215 54 99 numaralı telefondan bizimle iletişime geçebilirsiniz.
Bu web sitesi Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Bu site reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını ziyaretçiler mutlaka doktora danışmalıdırlar.

Online Randevu Alın

Aşağıdaki Formu doldurun, en kısa zamanda size dönüş yapalım.