Kimyasal Peeling

Home Kimyasal Peeling

Kimyasal Peeling

TCA, Jesner Solüsyonu, Salisilik Asit, Glikolik Asit,Meyve Asitleri gibi solüsyonların cilt gençleştirme, akne-sivilce tedavisi, sivilce İzlerinin tedavisi, leke tedavisi için yüze veya vücudun problemli olan bölgelerine uygulanmasına kimyasal peeling işlemi denir.

Şikayetin derecesine ve şiddetine bağlı olarak; hafif, orta, derin yoğunlukta kimyasal peeling solüsyonları uygulanabilir.

KİMYASAL PEELING İLE CİLT GENÇLEŞTİRME TEDAVİSİ

Kimyasal peeling uygulamalarının etkinliği  tamamen hekimin bilgisi ve becerisi ve bu doğrultuda seçeceği solusyonla orantılıdır. Çok etkili bir Cilt gençleştirme yöntemidir. Tüm yüze eşit ölçüde tüm alana kolaylıkla uygulanabilen asit solüsyonlar; Deri altında kontrollü bir yanık travma alarmı oluşturarak derinin tüm onarım mekanizmalarını harekete geçirerek kolajen sentezi sitümülasyonu ile ciddi bir cilt gençleştirme sağlar.

Cildin çok daha homojen kompakt ve diri görünmesini sağlar.

KİMYASAL PEELING İLE AKNE (SİVİLCE) VE AKNE (SİVİLCE) İZLERİNİN TEDAVİSİ

Sivilce ve Sivilce izlerinin tedavisinde benim en çok tercih ettiğim tedavi yöntemlerinin en başında Kimyasal Peeling Yöntemi gelir. Akne zeminine neden olan siyah ve beyaz komedonlar(noktalar) temizlendikten çıkarıldıktan sonra üzerine kimyasal peeling uygulaması yapıldığında bu akne zemini çok derin bir şekilde temizlenmiş ve bu zeminin tekrarlaması önlenmiş olur. Kimyasal Peeling Yöntemi çok etkili bir akne-sivilce tedavi yöntemidir. Aynı zamanda akne izlerinin tedavisinde de çok efektif bir tedavi seçeneğidir. Hastanın ciddi yan etkileri olan sistemik ilaçlar içmeden iyileşmesini sağlar.

KİMYASAL PEELING İLE GÖZENEK SIKILAŞTIRMA

Gözenek açıklığı çok sayıda insanın ;özellikle genç kızların problemidir. Bazı insanlar gözeneklerinin açık olmasına çok takarlar ve haklı olarak tabiki herkes  daha homojen sıkı, daha canlı, parlak güzel bir cilde sahip olmak ister. Gözenek sıkılaştırmada uygulaması en kolay en etkili ve basit yöntem kimyasal peeling yöntemidir. Peeling solüsyonu direkt gözeneklerin içine girerek hem cildin derinlemesine temizlenmesini hem de gözeneklerin sıkılaşmasını hemde cilt dokusunun gençleşmesini sağlayacaktır. İnce bir tabaka halinde peeling işlemi sonrasında soyulan cildin altından pırıl pırıl tertemiz, yeniden yapılanmış taptaze ve dinamik bir deri oluşur.

KİMYASAL PEELING İLE LEKE TEDAVİSİ

Dermatolojide en zor olan ve tedaviye en dirençli durumlardan biri de leke tedavisidir. Kimyasal peeling leke tedavisinde de oldukça başarılı bir yöntemdir. Peeling solüsyonu lekeli bölgede yeniden yapılanmayı tetikleyerek lekeli alanda toplanmış pigment hücrelerinin eşit şekilde dağılmasını sağlayacaktır. Kimyasal peeling yöntemi ile leke tedavisinde yine  size önereceğimiz leke açıcı kremler ve güneş koruyucularla birlikte çok başarılı sonuçlar alınmaktayız.

KİMYASAL PEELING YÖNTEMİNİN AVANTAJLARI

Kimyasal peeling kısa sürede yapılabilen uygulaması kolay ve çok etkili  bir Cilt Gençleştirme Yöntemdir. Kimyasal peeling uygulamasını diğer yöntemlerden üstün kılan en önemli özellik sadece cildi gençleştirmekle kalmayıp gözenekleri sıkılaştırıp cildin rengini homojenleştirmesidir. Kimyasal Peeling Solüsyonun tüm yüze yada hangi alana uygulanacaksa , Tüm bölgeye aynı anda eşit oranda uygulayabiliriz. Yüz uygulamalarında boyun dahil olmak üzere göğüs V sine kadar geniş bir alana uygulama yapılabilir. İşlemin çok kısa sürmesi ve tek işlemle çok sayıda problemi aynı anda tedavi edebilmemiz kimyasal peeling işlemini çok sayıda cilt gençleştirme işleminden üstün kılar. Bu kadar efektif bir işlemin diğer işlemlere göre ucuz olması uygulamanın cazipliğini arttırmaktadır.

Uygulanan solüsyon deri altında yalancı bir yanık uyarısı yaparak cildin onarım mekanizmasını harekete geçirerek fibroblastlardan kolajen sentezlenmesine yol açarak cildin sıkılaşmasına ve tonusunun artmasına yardımcı olarak cildin sarkmasını önler ve yaşlanma sürecini geciktirir.

Cildin Üst yüzeyinde yeniden bir yapılanma sağlayarak daha genç, diri, dinamik, parlak bir cilde kavuşmamızı sağlar.

KİMYASAL PEELING YAPTIRIRSAM CİLDİM İNCELİR Mİ ?

Bu benim kimyasal peeling için hastalarımdan en sık duyduğum yanlış inanışlardan biridir. Kimyasal peeling yaptırırsanız cildiniz incelmez ; aksine çok daha sağlam ve kompakt ve diri bir cildiniz olur. Kimyasal peeling çok yaptırırsam cildim incelir mi ? Bu da tamamen yanlış bir inanıştır. Ne kadar çok peeling yaptırırsanız altından o kadar sağlam o kadar diri ve gençleşmiş deri yaratır. Peeling cilde sayılamayacak kadar faydaları olan uygulaması en basit en kolay en ucuz benimde yapmayı çok sevdiğim bir uygulamadır.

KİMYASAL PEELING FİYATI?

Kimyasal peeling ile neleri tedavi ediyoruz ve kimyasal peeling fiyatı hakkında bilgi almak için 0212 215 54 99 numaralı telefonla iletişime geçebilirsiniz
Bu web sitesi Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Bu site reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını ziyaretçiler mutlaka doktora danışmalıdırlar.

Online Randevu Alın

Aşağıdaki Formu doldurun, en kısa zamanda size dönüş yapalım.