Kök Hücre Tedavisi

Home Kök Hücre Tedavisi

Kök Hücre Tedavisi

KÖK HÜCRE NE DEMEKTİR ?

Kişinin kendi cildinden alınan deri örneği kullanılarak, özel laboratuvar ortamında üretilen hücrelerin tekrar aynı kişiye enjeksiyon şeklinde verilmesi işlemine ‘ kök hücre ’ tedavisi denilmektedir. Kök hücre tedavisinde kullanılan ‘fibroblast’ denilen hücrelerdir.

Bu hücreler cildimizin orta tabakasında bulunurlar. Fibroblastlar cilde esneklik sağlayan kollajen ve elastik liflerin yapımına öncülük eder. Böylece cildin gençleşmesini sağlamaktadırlar. Fibroblastlar cildin onarılmasını sağlayan bazı maddelerin yapımına da yardımcı olurlar. Bu özellikleri ile cildin yeniden yapılanması ve ciltteki hasarların iyileşmesine neden olurlar. Dolayısyla kök hücre uygulaması oldukça etkili bir yeniden yapılanma ve cilt gençleştirme işlemidir.

HANGİ CİLT SORUNLARINDA KÖK HÜCRE TEDAVİSİ UYGULANIR ?

Kök hücre tedavileri tıpta pek çok alanda kullanılmaktadır. Son yıllarda en çok kozmetik dermatolojide ve dermatolojik  hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Saç dökülmesi ve kellik tedavisinde de kök hücre tedavisini oldukça başarılı bir şekilde kullanmaktayız. Kök hücre tedavisini en çok cilt gençleştirme , sivilce ve sivilce izlerinin tedavisinde,vitiligo hastalığında ve yara iyileşmesinde kullanıyoruz.

KÖK HÜCRE UYGULAMA TEKNİĞİ NASILDIR ?

Kök hücre tedavisi için güneş görmeyen bir alandan –kulak arkası gibi – 3mm çapında bir deri örneği alınır. Bu parça özel bir santrifüj cihazında santrifüj edilir ve serum fizyolojik ile dilüe edilir.  Elde edilen fibroblast hücreleri cildin orta tabakasına özel iğnelerle enjekte edilir. Ayda bir olmak üzere toplam 3 seans uygulama yapılır.

KÖK HÜCRE TEDAVİSİNİN RİSKLERİ VAR MIDIR ?

Kök hücre tedavisinde kişinin kendi derisinden elde edilen maddeler enjekte edildiği için herhangi bir allerji riski yoktur. Enjeksiyon öncesinde özel bir allerji testi yapılması gerekmez. Uygulama sonunda hafif kızarıklık, morluk ve ödem oluşabilir, ancak bu etkiler 1-2 günde geçerler.

KÖK HÜCRE TEDAVİSİ NERELERDE KULLANILIR ?

-Cilt gençleştirmede

-Saç dökülmesi ve kellik tedavisinde

-Sivilce-akne izlerinin tedavisinde

-Vitiligo hastalığı tedavisinde

-Yara iyileşmesinde

Kök hücre tedavileriyle oldukça başarılı sonuçlar almaktayız.

CİLT GENÇLEŞTİRMEDE KÖK HÜCRE TEDAVİSİNİN ETKİSİ NASILDIR, NE ZAMAN BAŞLAR ?

Kök hücre tedavisinde kullanılan hücreler fibroblastlardır. Bu hücreler cilde esneklik ve gerginlik sağlayan kollajen ve elastik liflerin yapımından sorumludur. Yni kök hücre tedavisiyle yoğun kolajen ve elestik lifler üretilir. Yeni ve taze kollajen lifler, cildi yenileyerek cildin çok daha genç ve diri görünmesini sağlar. Enjekte edilen kök hücrelerin cildin orta tabakasında yerleşmesi ve yeni hücrelerin oluşumu için belli bir süre gereklidir. Bu sebeple hastaların biraz sabırlı olması beklenir. Sonuçlar oldukça yüz güldürücüdür. Kök hücre tedavilerinden çok başarılı sonuçlar almaktayız.

SİVİLCE İZLERİNİN TEDAVİSİNDE KÖK HÜCRE TEDAVİSİNİN ETKİSİ NASILDIR ?

Ergenlik döneminde meydana gelen sivilcelerin kötü iyileşmesine bağlı sivilce izleri oluşmaktadır. Kök hücre tedavisi cildin orta tabakasındaki bu hasarı onarmaktadır. Kök hücre tedavisinde kullanılan fibroblastlar cildin orta tabakasında bu hasarı onaran maddelerin yapımını sağlar. Bu maddeler yeni ve sağlam hücrelerin oluşumuna yol açarak izleri tedavi eder.

SAÇ DÖKÜLMESİ VE KELLİK TEDAVİSİNDE KÖK HÜCRE TEDAVİSİNİN ETKİSİ NASILDIR ?

Saç dökülmesi ve kellik tedavisinde enseden hormonlarımızdan etkilenmeyen bölgeden 3 adet punch biyopsi ile

sağlam saç köklerinin olduğu deri tüm katlarıyla alınır. Bu alınan parçalar özel bir cihaz ile satrifüj edildikten sonra elde edilen kök hücreler; saç dökülmesinin ve kellik olan alanlara enjekte edilir. Kök hücrer tedavsiyle saç dökülmesi ve kellik tedavisinde çok başarılı sonuçlar almaktayız. Ancak sonuçlar 3 ile 6 ay içinde çok belirgin şekilde görülmektedir. Dolayısıyla özellikle saç dökülmesi ve kellik trdavilerine hastaların sabırlı olmaları olmaları gerekmektedir.

KÖK HÜCRE TEDAVİSİNİN ETKİSİ NE KADAR SÜRER ?

Kök hücre tedavisi kozmetik dermatolojide son yıllarda  kullanılmaya başlanmıştır. Yapılan çalışmalarda etki süresi ortalama 2  ila 3 yıldır. Kök hücre tedavileri diğer kozmetik uygulamalarla bilhassa öncesinde  fraksiyonel lazer, altıniğne radyofrekans lazer gibi uygulamalar yapılırsa  etki süresi uzamaktadır. Ayrıca sağlıklı beslenmek, sigara alkol tüketmemek, spor yapmak, kaliteli uyku tüm sağlığımızı olumlu yönde etkilediği gibi kök hücre tedavisinin de etkinliğini ve kalıcılık süresini artırmaktadır.

KÖK HÜCRE TEDAVİSİ FİYATI?

Kök hücre tedavisi hangi durumlarda kullanılır, kök hücre tedavisi fiyatı hakkında bilgi almak için 0212 215 54 99 numaralı telefonla iletişime geçebilirsiniz.
Bu web sitesi Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Bu site reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını ziyaretçiler mutlaka doktora danışmalıdırlar.

Online Randevu Alın

Aşağıdaki Formu doldurun, en kısa zamanda size dönüş yapalım.