Kozmetik Dermatoloji

Home Kozmetik Dermatoloji

Kozmetik Dermatoloji Estetik Uygulamalar

Dr. Ayfer Aydın Kozmetik Dermatoloji & Dermatolojik Cerrahi Kliniği, kişilerin ihtiyaçlarına ve vücut yapılarına uygun özel estetik uygulamalar gerçekleştirir. Uygulamalarımızın dışarından belli olmaması ve yaşam kalitenizi yükseltmesi, en başta gelen prensiplerimiz arasındadır.

Dolgu Uygulaması

Estetik amaçla yapılan dolgu uygulamaları ciltteki ince ve derin kırışıklıkların giderilmesi, ciltteki hacim kaybının ve çukurların yok edilmesi amacıyla cilt altına uygulanan özel enjeksiyon tedavisidir.

Kimyasal Peeling

Kimyasal peeling uygulamalarının etkinliği tamamen hekimin bilgisi ve becerisi ve bu doğrultuda seçeceği solusyonla orantılıdır. Çok etkili bir Cilt gençleştirme yöntemidir. Fraksiyonel lazer ve Altıniğne Radyofrekans lazer tedavileri uygulanır.

Akne (Sivilce) Tedavisi

Tedaviye sivilceye neden olan komedonların yani yağ butonlarının (siyah beyaz noktalar ) temizlenmesiyle başlıyoruz. Yani tedavinin başlangıcında aknenin sebebini ortadan kaldırıyoruz.

Botox

Botox doğru uygulandığında dermatolojide cilt gençleştirmede halen altın standartlar arasındadır. Özellikle Mimiklere bağlı oluşan kırışıklıkların tedavisinde birinci sıradadır

Mezoterapi

Bazı amaçlarlarla ;cilt gençleştirme, zayılma,sellülit tedavisi, saç dökülmesi ve kellik amacıyla ; bir takım etkili solüsyonların ve karışımların orta deriye enjekte edilmesine mezoterapi denir.

Kök Hücre Tedavisi

Kişinin kendi cildinden alınan deri örneği kullanılarak, özel laboratuvar ortamında üretilen hücrelerin tekrar aynı kişiye enjeksiyon şeklinde verilmesi işlemine ‘ kök hücre ’ tedavisi denilmektedir.

İplerle Yüz Gençleştirme

Cilt Gençleştirme ve özellikle yer çekiminin etkisi ile oluşan yüzdeki sarkmaların; düzeltilmesinin zor olduğu durumlarda kullanılan çok etkili bir cilt gençleştirme yöntemidir.

Dolguyla Burun Estetiği

Burun yüze çok önemli şekil veren bir organımızdır.Basit ve az miktarda bir dolgu uygulamasıyla burundaki sorun çözülüp bu mutsuzluk mutluluğa çok kısa sürede döndürülebilir.

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu doğru uygulandığında hem dudağın şeklini düzeltirken hem de dolgun görünmesini sağlar. Aynı zamanda en iyi yapılmış bir dudak dolgusu tüm yüze bir dinamizm ve daha genç bir görünüm kazandırır.

Somon DNA Aşısı

Cildimiz yaşla birlikte nemini kaybeder, esnekliği sağlayan kolajen ve elastik lifler zayıflar. Cildin zamanla kaybolan nemini sağlamak ve hasara uğramış cilt altı dokuyu desteklemek için Somon DNA aşısı uygulamaktayız.

Gençlik Aşısı

Gençlik Aşısı bu kolajen lifler arasında azalan hyalüronik asit, aminoasit, peptidler ve vitaminlerden oluşur. Bağ dokusundaki azalan bu maddeler tekrar deriye verildiğinde cildin nemlenmesi sağlanırken cilt ciddi oranda gençleşir.

Altın İğne Radyofrekans

Son yıllarda en popüler olan ''Cilt Gençleştirme'' yöntemidir. Bu Yöntemde; mezoterapi, fraksiyonel lazer ve radyofrekans teknolojileri tek bir cihazda toplanmıştır.“Ameliyatsız Cilt Gençleştirme” teknolojilerinde gelinen son noktadır.

Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel lazer bugün için ameliyatsız Cilt Gençleştirme işlemleri arasında birinci sıradadır. Yüz germe ameliyatı kadar etkili bir cilt gençleştirme fraksiyonel lazer ile sağlayabiliriz.

Dermaroller

Bir yuvarlak silindir üzerindeki mikro iğnelerin yüzde gezdirilmesi işlemidir. Çok etkili bir Cilt Gençleştirme İşlemidir. Dermapen ise dermaroller sisteminin daha gelişmiş bir şeklidir.

Leke Tedavisi

Leke dermatalojide sıklıkla karşılaşılan bir sorundur. Tedavisi düşünülenin aksine kolay değildir. Büyüklüğü, koyuluğu, kaç seneden beri olduğu, doğum sonrası gelişmiş olması tedaviyi etkileyen unsurlardır.

Aşırı Terleme Tedavisi

Aşırı terlemek bazen yaşam konforunu bozacak hastalık düzeyinde fazla olduğunda Aşırı Terleme- Hiperhidrozis dediğimiz tedavi gerektiren bir hal alır.

Göz Altı Işık Dolgusu

Çoğu insanda yaşla birlikte en belirgin yaşlılık belirtisi; göz çevresinde kırışma ve özellikle göz altlarındaki çökmedir. Bu göz altlarındaki çökmeler insanı olduğundan daha yaşlı, yorgun ,mutsuz ,hatta hasta gibi bile gösterebilir.

Göz Altı Morluk Tedavisi

Göz altı morluğu kişiyi yorgun ve yaşlı gösteren ve güzelliğini gölgeleyen ve aslında tedavisi olan bir durumdur. Göz altı morluğu daha çok yapısal yani genetiktir.Tedavi hastanın göz çevresinin morluğu ve yapısına göre şekillenir.

Göz Altı Torbası Tedavisi

Göz altı torbaları kişiyi yorgun,hasta veya olduğundan yaşlı gösterebilen ,güzelliğini gölgeleyen bir durumdur.Genellikle yapısal genetik özellikler nedeniyle göz altında yağ dokusunun birikimi ile gelişmektedir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği

Ameliyatsız göz kapağı estetiği son yıllarda ameliyat gerektirmeden; kesi-dikiş-iz olmadan lazerle tüm göz çevresi dokusunu gençleştirerek yapılan bir işlem olduğu için ; çok talep gören bir uygulama haline geldi.

Hydra Facial

Hydra Facial Herkese ve her yaş grubuna ve her cilt tipine uygulanabilen bir cilt bakım sistemdir. Yağlı ve akneli ciltlerde, lekeli ciltlerde, kuru ve alerjik ciltlerde de profesyonelce kullanılabilir.

Gözenek Tedavisi

Büyük gözenekli deri estetik amaçla tedavi edilir. Ancak gözenekleri yok etmek mümkün değildir, tedavide amaç gözenekleri sıkılaştırmak ve küçültmek olmalıdır.

Kırmızı Yüz Tedavisi

Zemindeki kılcal damar sorunu tedavi edilmez ise hastalık sürekli tekrar edebilir. İşte bu hastalığa neden olan damarsal problemlerin tedavisi günümüzde artık mümkündür.

Akne Rozasea-Roza Gül Hastalığı

Gül hastalığı yüz bölgesinde kızarıklık ve kırmızı sivilcelere neden olan bir cilt rahatsızlığıdır. İleri dönemlerinde göğüs ve sırt bölgesinde de yayılım gösterebilir.

Çatlak Tedavisi

Cilt çatlağı tedavisi, kılcal damar tedavisinde kullanılan lazer sisteminden faydalanılarak yapılmaktadır. Ciltte oluşan çatlakların üzerine, çatlakların bulunduğu hat boyunca sırası ile lazer ışınları gönderilmektedir.

Gıdı Tedavisi

En sık rastlanan şekli çene altında yağ birikimi olup gıdı (double chin) olarak adlandırılır. Yağ birikiminin en önemli sebebi genetik yatkınlık olup ayrıca diet, yaşlanma ve bunların kombinasyonları sonucu oluşur.

google