Leke Tedavisi

Home Leke Tedavisi

Leke Tedavisi

Leke dermatalojide sıklıkla karşılaşılan bir sorundur. Ancak leke tedavisi düşünülenin aksine çok da kolay değildir. Lekenin büyüklüğü, koyuluğu, kaç senden beri var olduğu ya da doğum sonrası gelişmiş olması tedaviyi etkileyen unsurlardır. En çok güneş gören bölgelerde ve güneş koruyucusuz yaz tatilleri sonrası gelişir. Yine özellikle güneş altında çalışmak zorunda olan kişilerde çok görülür. Yanlış kullanılan kremler, iritasyon yapan krem ve solüsyonlar sonrasında da yüzde leke gelişebilir. Tedaviye en dirençli leke ise doğum sonrası kadınlarda yüzde görülen lekedir.

Leke bir hastalık olmayıp kozmetik bir sorun olduğu halde insanların sosyal yaşamını ve ruh hallerini çok ciddi etkileyen bir durumdur. Çok insan lekelerinden çok rahatsız oldukları için lekelerini kapatmak için fondöten, pudra gibi yanlış ürünler kullanarak ciltlerine çok daha zarar vererek sivilce ya da egzamaların gelişmesine, cilt kalitelerinin bozulmasına yol açarlar.

Lekenin en doğru tedavisi için en sağlıklı yol bir cilt doktoruna başvurmaktır.

LEKE TEDAVİSİNDE HANGİ YÖNTEMLER KULLANILIR ?

COSMELAN -DERMAMELAN İLE LEKE TEDAVİSİ

En etkili leke tedavisi yöntemi Cosmelan yöntemidir. Leke tedavisi için mucize olan, biz hekimleri bile şaşkınlığa düşüren Cosmelan leke tedavisi yöntemi lekeyi çok kısa sürede yok eder. Tabiki tüm leke tedavi yöntemlerinde olduğu gibi tedavinin en önemli parçası düzenli güneş koruyucu kullanmaktır.

KİMYASAL PEELİNG İLE LEKE TEDAVİSİ

Kimyasal peeling de leke tedavisinde oldukça etkili bir tedavi yöntemidir. Hekimin seçeceği bir peeeling solüsyonu tüm yüze uygulanır. Bu yöntemle leke tedavi olurken aynı zamanda cilt yenilenmiş ve tazelenmiş olur. Yani kimyasal peeling yöntemi ile leke tedavi edilirken cilt gençleştirme işlemi de yapılmış olur.

FRAKSİYONEL LAZER İLE LEKE TEDAVİSİ  

Fraksiyonel lazer ile leke olan bölge hekimin belirleyeceği dozla taranır. Bu taranan bölge bir hafta içinde hafif kabuklanıp dökülür ve leke tedavi edilmiş olur. Leke tedavisinde fraksiyonel lazer yöntemi son derece etkilidir. Tüm yüzde yaygın leke var ise tüm yüz taranarak leke tedavisi yapılırsa kimyasal peeling ile leke tedavisinde olduğu gibi cilt gençleştirme de aynı seansta tamamlanmış olur.

ALTINİĞNE RADYOFREKANS LAZER İLE LEKE TEDAVİSİ

Çoğunlukla cilt gençleştirme tedavisi uyguladığımız; altıniğne radyofrekans lazer jer derde deva bir lazer siistemidir. Uygulandığı bölgede yeniden yapılanma sürecini başlattığı için pigment hücrelerinin çok bulunduğu lekeli alanlarda da yeniden yapılanmayı tetikler ve o bölgede kümelenmiş pigment hücrelerini eşitler. Böylece altıniğne lazer ile lekeler tedavi olurken tüm ciltte cilt tonu eşitsizlikleri de düzelir.

PRP İLE LEKE TEDAVİSİ

PRP ile leke tedavisi ; kişinin kendi kanının alınıp santrifüj edilip trombositten zengin plazma kısmının lekeli  bölgeye mikroenjeksiyon yoluyla enjekte edilmesi yöntemidir. Trombositler, büyüme faktörlerini yapısında bulunduran kan elemanlarıdır. PRP bu büyüme faktörleri aracılığı ile cildi yeniler ve yeniden yapılandırır. PRP ile yenilenen, yeniden yapılanan cilt ; lekeli bölgede yığılmış olan pigment hücrelerinin dengeli bir şekilde dağılmasına ve o bölgenin lekesinin açılmasına yardımcı olur. PRP yapılan cilt gençleşir, aydınlanır ve canlanır.

MEZOTERAPİ İLE LEKE TEDAVİSİ

Mezoterapi ile leke açma yönteminde ; özellikle leke açan ve antioksidan etkili maddeler ince iğnelerle lekeli bölgelere enjekte edilir. Mezoterapi ile leke açma yönteminde hem o bölgedeki leke açılırken hemde cilt dokusunda gençleşme ve dirilişme sağlanır. Lekenin tekrarını önlemek için de cilt dokusunu sağlamlaştırmak ve iyileştirmek önemlidir. Bunun için vitamin, aminoasit, hyalüronik asit içeren özel mezoterapi ürünleri devam tedavisi olarak uygulanabilir.

KREMLERLE LEKE TEDAVİSİ 

Leke tedavisinin en önemli parçası sabah ve gündüz saatlerinde en az SPF50+ güneş koruyucuyu tüm yüze bilhassa lekeli bölgelere  kullanılmaktır. Akşam için ise sadece lekeli bölgelere hekimin bilgisi ölçüsünde leke açıcı kremler, serumlar veya yine hekimin hazırlayacağı karışımlar lekeli bölgelere uygulanarak  tedaviler desteklenebilir.Bna sıklıkla en iyi leke açıcı krem nedir? diye soruluyor. Leke açmak hiç kolay değildir. Keşke en iyi leke kremi olsaydı ve biz bu kadar işlemler yapmadan iyi edebilseydik. Ama tabiki yaptığımız tüm bu leke açma işlemlerine destek leke açıcı kremlerde hastalarımıza öneriyoruz.

CİLT LEKELERİ NEDEN OLUR ?

Genetik yatkınlık

Yaşlılık

Güneş yanıkları

Hormon tedavileri

Hamilelik dönemi

İlaçlar -doğum kontrol hapları, bazı antibiyotikler ve antidepresanlar vb.

Bilinçsiz kozmetik ürün kullanımı

Evde uygulanan bilinçsiz peeling uygulamaları, maskeler

Cilt enfeksiyon hastalıkları sonrası da leke oluşabilir

LEKE TEDAVİSİ SONRASI BAKIM NASIL OLMALIDIR ?

Leke tedavisi için yapılan işlemler sonrasında hekimin önereceği cilt yenileyici epitelizan ve yara iyileştirici kremler hastaya önerilir. Hastanın güneşten korunması tedavinin en önemli parçasıdır. Tabi ki sabah ve gündüz saatlerinde yine hekimin önereceği 50+ güneş koruyucu kremin kullanılması çok önemlidir.

LEKE TEDAVİSİ FİYATI?

Leke tedavisi fiyatı, leke tedavisi için uygulanacak yönteme bağlı olarak değişmektedir. Leke tedavileri ve leke tedavisi fiyatı hakkında bilgi almak için 0212 215 54 99 numaralı telefonla iletişime geçebilirsiniz.
Bu web sitesi Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Bu site reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını ziyaretçiler mutlaka doktora danışmalıdırlar.

Online Randevu Alın

Aşağıdaki Formu doldurun, en kısa zamanda size dönüş yapalım.

google