Mezoterapi

Home Mezoterapi

Mezoterapi

Bazı amaçlarlarla ;cilt gençleştirme, zayılma,sellülit tedavisi, saç dökülmesi ve kellik amacıyla ; bir takım etkili solüsyonların ve karışımların orta deriye enjekte edilmesine mezoterapi denir. Tedavi edilmek istenen ne ise o tedaviye yönelik hazır solüsyonlar veya doktorun kendisinin hazırlayacağı karışımlar kullanılabilir.

MEZOTERAPİ – MEZOLİFTİNG NEDİR ?

Kelime olarak ‘cilt germe’ anlamına gelen mezolifting, yüz gençleştirmede en doğal ve pratik yöntemlerden biridir.

Mezolifting vitaminler, antioksidan maddeler, mineraller, aminoasitler ve hiyaluronik asit gibi dolgu maddelerinin özel bir karışım haline getirilerek derinin alt tabakalarına enjekte edilmesidir.

Mezoterapide uygulanan ilaç ve besleyici serumlar bazen çeşitli kokteyller halinde hekim tarafından hazırlanır, bazen de firmadan hazır olarak gelen kokteyller şeklindedir. Mezoterapi ilaçları küçük ve çok sayıda enjeksiyonlar şeklinde deri içine ve deri altına verilerek işlem gerçekleştirilmektedir..

MEZOLİFTİNGİN FAYDALARI NELERDİR ?

Cildin zamanla kaybettiği azalan nem içeriğiyle birlikte, cilt hem sağlıklı rengini hem de ışıltısını kaybetmeye başlar. Bu anlamda kaybedilen ışıltıyı ve pembeliği cilde yeniden kazandıran gençleştirmede en etkili estetik tedavi uygulamalarından biri mezoliftingdir.

Mezolift yöntemiyle yüz, boyun, dekolte ve el sırtlarında oluşan yaşlanma etkilerinin giderilmesinin yanı sıra sigara ve alkolden zarar gören cildin yeniden yapılanması sağlanır. Öncelikle orta yaş ve üstündekilerde, sigara kullananlarda, güneşin zararlı etkilerine maruz kalmış, yıpranmış ve bakımsız ciltlerde, beslenmesine dikkat etmeyenlerde ve kuruluk veya sarkma gibi yakınması olan kişilerde iyileştirici etkisi çok belirgindir.

Ayrıca ciltte yıpranma etkileri henüz başlamadan, kırışıklık ve çizgiler henüz oluşmadan düzenli mezolift uygulanması cildin olduğundan daha genç, canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.

MEZOLİFTİNG HANGİ BÖLGELERE UYGULANIR ?

Yanaklar, alın, göz kenarları, ağız etrafı, çene bölgeleri başta olmak üzere tüm yüze yapılabilir. Bunun dışında boyun, dekolte ve el sırtına da uygulanabilir. Aslında vücutta gençleşmesini istediğimiz tüm alanlara mezolifting işlemini uygulayabiliriz.

MEZOLİFTİNGDE HANGİ MADDELER KULLANILIR ?

Somon DNA

Hyaluronik asit

Vitaminler (A-B-C-E ve K)

Amino asitler

Polipeptidler

Mineral tuzlar

Koenzimler

Nükleik Asitler

DMAE (Dimetil amino etanol)

MEZOLİFTİNG NASIL UYGULANIR ?

Mezolifting elle yapılabildiği gibi, hızı dakikada 200 enjeksiyona kadar çıkabilen, derinlik ve basıncı ayarlanabilen tabanca sistemi ile de yapılabilir. Tedavinin ilk aşamasında profesyonel bir cilt temizliğinin ardından, bir krem yardımıyla lokal anestezi sağlanır. Ardından cilde faydalı pek çok vitamin, mineral, aminoasit, enzim ve hyalüronik asitten oluşan kokteyl cildin orta tabakasına enjekte edilir.

MEZOLİFTİNGİN CİLTTEKİ ETKİLERİ NELERDİR ?

Daha ilk seanslardan itibaren daha canlı dinamik bir yüz etkisi ilerleyen seanslarda ; “mezo-lifting, yani orta tabaka-kaldırma” etkisi, yani yüzde sarkmış gevşemiş derinin toparlanması, ince ve derin kırışıklıkların düzelmesini görebiliriz. Seans sayısı arttıkça etkilerde daha  kalıcı hale gelir.

MEZOLİFTİNG KAÇ SEANS YAPILIR ?

Özellikle 30 yaş ve üzeri kadın ile erkeklerde yaşlanma belirtilerinin önemli ölçüde gerilemesini sağlayan mezolifting tedavisi değişik protokollerle uygulanabiliyor. Uygulama sıklığı kişiye göre değişmekle birlikte 10-15 gün ara ile 2 veya 3 seans ile başlayıp, sonra ayda 1 olacak şekilde devam edilebildiği gibi; doğrudan 1-2 ayda bir tek seans olarak da uygulanabilir.

Biz bir yaşlanma prosesinin içindeyiz ve aslında antiaging yani yaşlanma karşıtı işlemlerde sınırlama yoktur. Hstanın yüzünü güvendiği iyi bir bir dermatologa teslim etmesi ve beraber uyumlu bir şekilde yürümek en doğrusudur.

MEZOLİFTİNG UYGULAMASINDAN SONRA NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR ?

Mezolifting uygulamalarında sadece orta deriye uygulama yaptığımız için işlem sonrasında özel bir bakım gerektirmez. Doktorunuzun size verdiği tedaviyi destekleyen yaşlanma karşıtı kremlerinizi , yine doktorunuzun önerdiği cilt gençleştiren krem ve maskelerinizi kullanabilirsiniz.

ZAYIFLAMA VE SELLÜLİT TEDAVİSİNDE MEZOTERAPİ

Mezoterapi çok etkili bir zayıflama, sellülit, gıdı eritme, gıdı toparlama tedavi yöntemidir

Karın

Bel kenarları,

Bacak içleri

Kalça yağları

Üst kol içleri

Boyun

Gıdı Bölgesi

En sık zayıflama ve sellülit için mezoterapi yaptığımız bölgelerdir.

SAÇ DÖKÜLMESİ VE KELLİK TEDAVİSİNDE MEZOTERAPİ

Saç dökülmesi ve kellik tedavisinde mezoterapi ile oldukça başarılı sonuçlar almaktayız. Saç dökülmesi tedavisi genellikle nedene bağlı olarak yapılır. Bu durumlarda da mezoterapi destek tedavi olarak tedavi sürecinin hızlanmasını yeni saç çıkışlarının artmasını ve saç dökülmesinin durmasını sağlamada bize destek olmaktadır. Saç dökülmesi ve kellik tedavilerinde mezoterapi bazen lazer, PRP ve kök hücre tedavileriyle kombine olarakta kullanılabilir.

MEZOLİFTİNG -MEZOTERAPİ FİYATI

Mezolifting, mezoterapi fiyatı, zayıflama ve sellülit tedavisinde mezoterapi fiyatı, saç dökülmesi ve kellik tedavisinde mezoterapi fiyat bilgisi için 0212 215 54 99 dan bize ulaşabilirsiniz.
Bu web sitesi Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Bu site reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını ziyaretçiler mutlaka doktora danışmalıdırlar.

Online Randevu Alın

Aşağıdaki Formu doldurun, en kısa zamanda size dönüş yapalım.

google