Mikrogreft Tekniğiyle Saç Dökülmesi ve Kellik Tedavisi

Home Mikrogreft Tekniğiyle Saç Dökülmesi ve Kellik Tedavisi

Mikrogreft Tekniğiyle Saç Dökülmesi ve Kellik Tedavisi

SAÇ AŞISI

Uzun yıllardır ABD ordusunda kopmuş organların yenilenmesi için kullanılan ve dünyada 8 yıldır saç dökülmelerine ve kelliğe etkili çözüm sunan saç aşısı, saç dökülmelerine ve kelliğe son vermeyi hedefliyor. Bu aslında bir kök hücre tedavi yöntemidir !!

SAÇ AŞISI ABD’DEN SONRA TÜRKİYE’DE

Türkiye’de her 3 erkekten ve her 5 kadından 2’si saç dökülmesi sorunu yaşıyor. Genetik yatkınlık başta olmak üzere stres, tiroid hastalıkları, kronik rahatsızlıklar, demir eksikliği, kullanılan bazı ilaçlar, yanlış beslenme ve kalitesiz ürün kullanımı gibi pek çok sebep saç dökülmesini tetikliyor. Erkekleri ve kadınları mutsuz eden saç dökülmesi tedavisinde Saç Aşısı ABD’den sonra ilk kez Türkiye’de uygulanmaya başlandı .

Saç aşısı ile ilgilenmeye başlama sebebim  hastaların bu durumdan çok çaresiz  olmalarıydı. Elimizde öyle bir tedavi olmalıydı ki hem etkin ve kalıcı olmalı hem de tek sefer uygulanmalıydı. İşte bu soruya yanıt ararken Amerikalı Doktor Gary Hitzig  bu soruna çözüm bulduğunu iddia ediyordu. Hem de oto saç klonlama yapan bir yöntemle. Saç aşısı formülü çok az miktarda ve özel üretimle oluşturulduğu için Türkiye’ye getirebilmek zorv olmuş. Ancak Sonunda da saç sorunları konusunda hem erkekleri hem kadınları mutlu edecek bu formülü sonunda Türkiye’ye ve bizlere de sunuldu.

SAÇ AŞISI FDA ONAYLI

İlk kez 1999 yılında, Harvard Üniversitesi Profesörü Alan Spiewack tarafından, aslında yara ve yanık onarımı için kullanılan bu formül, daha sonra saç tedavileri için de kullanılmaya başlanıyor.
ABD’de sihirli toz olarak nitelendirilen bu formül, 3400 hastanede uygulanıyor ve yaklaşık 110 bin hastanın tedavisinde başarıyla kullanılıyor. Sağlık Bakanlığı izniyle Türkiye’ye gelen formül, başarılı sonuçları ile umut vaat ediyor

SAÇ AŞISI SADECE TEK SEANS UYGULANIYOR

Saç aşısı, hücreler arası bağlantıyı sağlayan ektraselüler matriksin özel bir formu. Bu materyal, kök hücrenin modelleme yöntemi ile yeniden taze doku üreterek iyileştirme özelliğini tetikliyor. En önemli özelliği ise tek seferlik bir uygulama olması.
Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; saç aşısı yaş, cinsiyet gözetmeksizin etkili oluyor. Saç kıran, ve lupustan kaynaklanan dökülmeler gibi tedavisi zor bazen de hiç olmayan hastalıkların tedavisinde de çok etkili.

EN ÇOK ERKEKLER Mİ SAÇ DÖKÜLMESİ VE KELLİK SORUNU YAŞIYOR?

 “Kadınların yüzde 40’ı, erkeklerin de yüzde 60’ından fazlası dökülme sorunu yaşıyor. Genetik yatkınlık başta olmak üzere stres, tiroid hastalıkları, kronik rahatsızlıklar, demir eksikliği, kullanılan bazı ilaçlar, kalitesiz beslenme ve kalitesiz ürün kullanımı gibi pek çok sebep saç dökülmesini tetikliyor. Bizde Hekimler ve saç dökülmesi ile ilgilenen dermatologlar olarak ; saç dökülmesi ve kellik tedavisinde sürekli yeni, etkin ve kalıcı tedaviler arıyoruz. Sonunda aradığımız ve bize tedavide umut veren formülü Türkiye’de kullanabilme şansına sahip olduk . Şimdi bu sihirli toz ile Türkiye’de saç dökülme sorunu yaşayanları umarız tedavi edebileceğiz.

SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİSİNDE OTOLOG MİKROGRAFT YÖNTEMİ- KÖK HÜCRE TEDAVİSİ

Bu teknikte, saçlı derinin ve dokuların yenilenmesi için ‘kişinin kendi (otolog) hücreleri kullanılır. Bu alınan hücreler bir dizi işlemden geçirildikten sonra bir doku süspansiyonu haline getirilir.

Sadece kellik ve saç dökülmesi tedavisinde değil; genel olarak vücuttaki dokuların yenilenmesi yani aynı PRP gibi Cilt Gençleştirme için kişinin kendi rejenerasyon sürecinde de kullanılan bir uygulamadır.

SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİSİNDE OTOLOG MİKROGRAFT -KÖK HÜCRE YÖNTEMİ NASIL YAPILIR ?

Uygulama için Kişinin saçlı derisinden özellikle hormonlardan etkilenmeyen saçların en gür ve canlı olduğu kulak arkasına yakın bölgeden özel bir teknikle; Punch Biyopsi alır gibi saçlı deriyide içeren 3 adet parça lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra alınır. Alınan bu parçalar bu işlem için üretilmiş özel bir santrifüj cihazından geçirildikten sonra bir doku solüsyonu haline getirilir ve elde edilen bu material Kel olan veya saç dökülme problemi yaşanan bölgelere uygulanır. Uygulama yapılan bölgede Progenitor (öncül) hücrelerin sayısının artışı sağlanır.

Otolog Mikrograft Yöntemi, hem kadın hem de erkeklerede Androgenetik alopesi ( Erkek Tipi Saç Dökülmesi ) -ve diğer saç kaybı problemleriyle mücadele eden hastalar için geliştirilmiş güvenli ve çok etkili yeni bir tekniktir.

Uygulama tek seanstır.

Bu teknik, dokularda büyük oranda bulunan folikül hücrelerinin ve bunlara destek olan kök hücre ve destek hücrelerinin varlığına dayanarak yapılan birçok klinik çalışmanın sonucunda oluşturulmuştur.

Hücrelerin toplanması, doku süspansiyonu hazırlanması, homojenize ve aktive edilmesi işlemlerinin tamamı fiziksel süreçlerle tamamlanır.

SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİSİNDE KÖK HÜCRE UYGULAMASI NE KADAR SÜRER ?

Otolog Mikrograft Prosedürü oldukça konforludur ve kliniklerde lokal anestezi kullanılarak yaklaşık 30dk içinde gerçekleştirilir ve uygulamadan hemen sonra kişiler günlük aktivitelerine dönebilirler.

İşlemin hemen ardından saç köklerini besleyen kılcal damarların yenilenmesi başlar. Daha sonra bunlar vasıtasıyla beslenen doku, içine eklenmiş olan progenitör hücrelerin de etkisiyle iyileşmeye başlar. Süreç biyolojik olduğu için kişiden kişiye değişmekle beraber etkisi 3 ila 4 ay sonra görülmeye başlanır. Ancak görsel olarak fark edilir etki yaklaşık 6 aydan sonra elde edilir.

SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİSİNDE KÖK HÜCRE UYGULAMASININ YAN ETKİLERİ VAR MIDIR ?

Tamamen kişinin kendi dokusu kullanıldığı için hiçbir yan etkisi yoktur. Kendi hücrelerimizin kullanıldığı bu teknikle kafa derisi ve mevcut saç yoğunluğu iyileştirilir ve yeni saç foliküllerinin büyümesi ve gelişmesi sağlanır.

Bu uygulama, saçın normal döngüsüne dönmesini sağlar.  Saçın yoğunluk ve kalınlık kalitesini artırır.  Yeni saç oluşumunu tetikleyerek daha gür ve sağlıklı saçlara kavuşmamızı sağlar.

SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİSİNDE KÖK HÜCRE UYGULAMASI SADECE ERKEKLERE Mİ UYGULANIR ?

İşlem Cinsiyet ayırmaksızın hem kadın hem erkeklere uygulanmaktadır.

KÖK HÜCRE TEDAVİSİ SADECE SAÇ DÖKÜLMESİ VE KELLİK TEDAVİSİNDE Mİ KULLANILIR ?

Otolog Mikrograft Yöntemi – Kök hücre tedavisi tüm dokuların yeniden canlandırılması için vücudun kendi hücrelerinin kullanıldığı bir teknik olduğu için sadece kellik yada saç dökülmesi tedavisinde değil ; aynı zamanda çok iyi bir  Cilt Gençleştirme yöntemidir. Cildin Yenilenmesi, Sivilce ve izlerinin giderilmesi, Yara, Yanık İzlerinin Tedavisi, Skar ve Keloid Tedavisi , Doku Kayıplarının Tedavisinde oldukça etkilidir.

OTOLOG MİKROGRAFT-KÖK HÜCRE UYGULAMASINDA SONUÇLAR NE ZAMAN İÇİNDE ALINIR ?

Kişiden kişiye değişmekle beraber etkisi 3 ila 4 ay sonra görülmeye başlanır.Ancak görsel olarak asıl etkisini 6 aydan sonra gösterir. Yani tedaviyi yaptıranların çok sabırlı olmaları gerekmektedir.

KÖK HÜCRE TEDAVİSİNİN BAŞLICA ETKİLERİ

Kök Hücre Tedavisi özellikle  saç ekimi yaptırmak istemeyenler için çok iyi bir alternatif yöntemdir.

Kişinin mevcut saçını korumak ve canlandırmak

Zayıf saçları kalınlaştırıp güçlendirmek

Çok sayıda tüysü saç teli olanlarda  saç tellerini kalınlaştırarak hacimli ve saçlı bir görüntüye sahip olmaya yardımcı olur.

Saçlı derinin altında kalan inaktif saç hücrelerini aktif hale getirerek saçlı derinin üzerine çıkmalarını sağlamak

Çok iyi bir Cilt Gençleştirme yöntemidir.

Sivilce İzlerinin Tedavisi

Yara, Yanık İzlerinin Tedavisi

Skar ve Keloid Tedavisi

Doku Kayıplarının Tedavisi

KÖK HÜCRE TEDAVİSİ İLE SAÇ DÖKÜLMESİ TEDAVİSİ FİYATI?

Kök hücre ile saç dökülmesi tedavisi fiyatı hakkında bilgi almak için 0212 215 54 99 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.
Bu web sitesi Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Bu site reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını ziyaretçiler mutlaka doktora danışmalıdırlar.

Online Randevu Alın

Aşağıdaki Formu doldurun, en kısa zamanda size dönüş yapalım.

google