Nasır Tedavisi

Home Nasır Tedavisi

Nasır Tedavisi

NASIR NEDİR- TOPUK DİKENİ NEDİR?

Nasır yada diğer adıyla topuk dikeni genellikle ayak tabanında ; yanlış basma alışkanlığı, sert tabanlı ayakkabılar giyinmek, ayakta çok kalmak, çok yürümek, çok spor yapmak gibi nedenlerle oluşabilir. Çok ağrılı olabilen bu durum zaman zaman şiddetli boyutlarda yaşam konforunu ciddi bozabilir. Hastanın günlük hayatını etkileyecek boyutta hastanın yürüyüşünü engelleyecek şekilde sorunlar yaşamasına neden olabilir.

NASIR NEDEN OLUR ?

Daha çok baskı, basınç ve yük binmesi,ağırlık nedeniyle ayak tabanında nasır görülse de; spor veya çalışmaya bağlı sürekli travmaya maruz kalan eller, dizler gibi vücudun diğer alanlarında görülebilir. Yani nasırın esas nedeni aynı bölgeye sürekli basınç, ağırlık, yük bindirilmesi ve aynı bölgeye tekrarlayan travmalar nasır oluşmasının başlıca nedenidir.

NASIR TEDAVİSİ -TOPUK DİKENİ TEDAVİSİ NASIL YAPILIR ?

Bana sıklıkla nasır ilacı yada nasır kremi var mı diye soruluyor ? Aslında Nasır krem,ilaç veya bir solüsyonla kolaya kolay tedavi edilemiyor. Çünkü nasırın derinin alt tabakalarına kadar inen bir kökü vardır ve tedavisinde bu kesin çözüm bu kökün çıkarılmasıyla mümkündür. Nasır tedavisinde çok sayıda tedavi seçeneğimiz vardır. Nasır tedavisinde hangi tedavi seçeneğini kullanacağına cilt doktorunuz nasırın derinliği ve lokalizasyonuna en doğru kararı verecektir.

Nasır-Topuk dikeni tedavisinde ilk olarak; özellikle çocuklar ve yaşlılarda ve daha yüzeysel lezyonlarda ;nasır kremleri solüsyonlar veya nasır bantları kullanarak tedaviye başlanabilir. Bu topikal tedavi seçeneği ile tedavi şansı oldukça düşük olsa da bazı hafif formdaki nasır tedavilerinde sonuç alınabilmektedir.

LAZERLE NASIR TEDAVİSİ -LAZERLE TOPUK DİKENİ TEDAVİSİ

Lazer teknolojisi hayatımızı oldukça kolaylaştıran tedavi seçenekleridir.  Nasır-Topuk dikeni tedavisinde Lazer Tedavisi; CO2 lazer teknolojisi ile nasır kolaylıkla tedavi edilebilir. Son derece güvenli ve başarılı sonuçlar veren bir tedavi yöntemidir.

NASIR -TOPUK DİKENİ TEDAVİSİNDE KOTERİZASYON YÖNTEMİ

Benim sıklıkla tercih ettiğim uygulaması oldukça kolay bir yöntemdir.  Nasırın olduğu bölge bir lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra o bölge koterize edilir. Topuk dikeninin köküne kadar ilerlemek ve tamamını köküyle çıkarmak önemlidir. Böylece nasır-topuk dikeni kesin ve kalıcı olarak tedavi edilmiş olur. Nasırın tamamı çıkarılmadığında kökü bir miktar kaldığında  tekrarlama oranı çok yüksektir.

NASIR-TOPUK DİKENİ TEDAVİSİ SONRASINDA TEKRARLAMAMASI İÇİN NE YAPILMALIDIR ?

Topuk dikeni tedavisinde doğru tedavi yapıldıktan sonra hastaya nasırın tekrarlamaması için bası yapan unsurların ortadan kaldırılması gerekmektedir. Örneğin ayak iki parmak arasında nasır oluyorsa bir ayıraç yardımıyla bu ilk parmağın ayakkabı giyerken çok sıkı birbirine değmesi önlenmelidir. Eğer çok yüksek topuklu, sivri burunlu,sert tabanlı ayakkabılar giyen bir hasta ise; günlük hayatta daha rahat, yumuşak tabanlı, daha düz konforlu ayakkabılar tercih edilmesi önerilmelidir. Spor nedeniyle ellerinde nasırlar bulunan bir hastaya tedaviden sonra mutlaka eldiven takması önerilir.

NASIR TEDAVİSİ FİYATI?

Nasır tedavisi fiyatı hakkında bilgi almak için 0212 215 54 99 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.
Bu web sitesi Sağlık Bakanlığı 15/2/2008 tarih ve 26788 numaralı yönetmeliği 29. maddesine göre bilgilendirme amaçlı tanıtım ve ilan kapsamında hazırlanmıştır. Bu sitede yer alan bilgiler, kişileri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış olup, hiç bir şekilde hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılamazlar. Bu site reklam, tanı ve tedaviye yönlendirme amacı taşımamaktadır. Sitedeki her bilgiyi ya da sağlık sorunlarını ziyaretçiler mutlaka doktora danışmalıdırlar.

Online Randevu Alın

Aşağıdaki Formu doldurun, en kısa zamanda size dönüş yapalım.

google