EMSCULPT NEDİR?
EMSCULPT, Kas yaparken aynı zamanda yağ yakmanızı sağlayan FDA onayına sahip en yenilikçi teknolojidir. HIFEM teknolojisi; Yüksek yoğunluklu odaklı manyetik alan ile çalışmaktadır ve muadili bulunmamaktadır. Vücut şekillendirme işlemlerinin içinde devrim yaratan en son teknolojik gelişmedir. Tüm teknolojiler yağ azaltmaya odaklı çalışırken EMSCULPT kas yaparken yağ yakar ve fit bir görünüme ulaşmanızı sağlar.

EMSCULPT Güvenli Midir?
EMSCULPT, Amerika Sağlık Örgütü FDA tarafından yaptığı işlemler için onaylı bir teknolojidir. Emsculpt karın tonusunun iyileştirilmesi, karın kaslarının güçlendirilmesi, sıkı karın gelişimi için onaya sahiptir. Aynı zamanda kalça uyluk bölgesinin güçlendirilmesi, tonlanması ve sıkılaştırılması için FDA onayına sahiptir. Amerika’da yapılmış 7 bağımsız klinik çalışma ile sonuçlarını kanıtlamıştır. Aynı zamanda tıbbi CE sertifikasına sahiptir. Amerika ve Avrupa’da 800den fazla klinikte uygulanmaktadır.

EMSCULPT’ı diğer işlemlerden ayıran nedir?
Bugüne kadar geliştirilen teknolojiler yağ odaklı iken Emsculpt kas odaklı çalışan bir sistemdir. Gerçekte iyi bir görünüme sahip olmak için yağı azaltmak yetmemektedir. Kasların artması daha sıkı ve fit bir görünüm için gerekli olduğu gibi duruşumuzu da belirgin şekilde düzeltir. Emsculpt ile kas artışı sağlanır ve aynı anda yağdan incelme gerçekleşir.

Kimler EMSCULPT uygulamasından faydalanabilir?
Karın kaslarını güçlendirmek ve sixpack oluşturmak isteyen kişiler ve daha dik,sıkı ve yuvarlak kalçalara sahip olmak isteyen kişiler bu uygulamadan yararlanabilir.

Emsculpt Ağrılı bir işlem midir?
Uygulama alanındaki kasları uyaran sistem normal kas kasılmasının dışında supramaximal kasılma yapar. Bu kasılmalar saniyede 5 ve üzerinde olmaktadır. Normal bir insanın bu kadar hızlı kaslarını çalıştırmasının mümkünatı yoktur. Normal kasılmalar ile supramaximal kasılmalar arasındaki fark ise laktik asit oluşumudur. Emsculpt uygulamasından sonra laktik asit oluşmaz ve işlem esnasında ve sonrasında ağrı can yanması ya da et kesmesi denilen ağrılı süreç gelişmez.

Emsculpt ne zaman sonuç verir?
Uygulama sonunda kasların adaptasyonuna bağlı olarak sonuçlar değişkenlik göstermektedir. Genel olarak 4 seans bitiminden 2 ila 4 hafta sonra kas yoğunluğu ve liflerinin artmasına bağlı etkin sonuç görülür. Hissedilen etki ise uygulamadan hemen sonra başlamaktadır. Yoğun bir egzersizden sonra genişleyen ve sertleşen kaslarınızın aynı yapısını yine uygulamadan sonra görebilir ve hissedebilirsiniz.